19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton
21:44ÚszásSzabad 4 x 100m
HUNPóta Georgina
22:15AsztaliteniszGeorgina Pota-Xiaona Shan
NyílNyíl
A születésnapos Mark Webber nyerte a Belga Nagydíj harmadik szabadedzését is. Szinte végig esett az eső, slick gumit senki sem tetetett fel az egy óra alatt.
Cikkünk folyamatosan frissül20 bejegyzés
13:00
augusztus 27, 2011

Elkezdődött az edzés

Hatalmas eső fogadta a versenyzőket szombat délelőtt Spában, a pálya 15, a levegő 14 fokos. Még legalább fél óráig esni fog az előrejelzések szerint..

13:00

Forrás: AFP

Az ausztrál Red Bull-pilóta a szabadedzés végén futotta meg 2:08,988-as körét, ami elég volt az első helyre. Tavaly, száraz pályán szintén ő nyerte itt a harmadik szabadedzést, 1:46,1-es idővel. Webber mögött Hamilton, Alguersuari, Button, Vettel, Buemi végzett. A Toro Rossók különösen jól teljesítettek, úgy látszik, eltalálták a nedves pályára való beállítást.

Nem sokat változott az időjárás péntekről szombatra, az eső megmaradt, és pár fokkal hűvösebb lett. Az edzés elején 14 versenyző is kijött megnézni a tapadási viszonyokat, de mért kör nélkül azonnal visszatértek.

Hamiltonnak tegnap után ismét meggyűlt a baja a vízátfolyásokkal, többször az egyenesben is keresztbe állt alatta a McLaren.

Fél órával a vége előtt végre elkezdődtek a mért körök, a Toro Rosso pilótái váltogatták egymást az élen 2:14-es, aztán 2:13-as körökkel.

Több versenyzőnek volt meleg helyzete a csúszós pályán, Bruno Senna az 5-ös kanyart nem tudta bevenni a Renault-val, Paul di Resta pedig egy gyönyörű piruettet mutatott be a gyors Pouchon kanyarban, miután a hátsó kerekeivel ráment a csúszós rázókőre. Ő előtte az Eau Rouge-ban is majdnem elvesztette az uralmát a Force India felett.

Hibái ellenére a skót újonc nagyon gyors volt, állt az élen is, de volt, hogy csapattársa, Sutil is odaért a táblázat első helyére az itt hagyományosan jól szereplő Force Indiával.

Michael Schumacher próbálta ki először az intermediate gumikat, és kapásból második helyre jött fel. Ezután már szinte mindenki ilyen gumit tetetett fel magának, mivel a pálya állapota lassan javulni kezdett.

A Toro Rossók ekkor tovább javítottak, és hamarosan 2:10 alá is befértek. Az olasz kiscsapat erősnek tűnt az esős körülmények között, de lehet, hogy a többiek csak meg akarták óvni négy-négy szett intermediate, és három-három szett esőgumijukat.

A végén mégis Webber nyerte az edzést egy szenzációs, 2:08.988-as körrel hat perccel a leintés előtt. Hamilton ugyan jobb első szektort futott nála a legvégén, de így is csak a második helyet tudta megkaparintani.

13:05

Sokan kimentek ellenőrző körre

Sok pilóta kiment egy körre, hogy felmérje az eső áztatta belga pálya tapadását. Az intermediate gumival nem lehet menni, akkora az eső, hogy rendes esőgumit kell feltenni.

13:07

Áll a víz a pályán

Főleg a pálya hátsó részében rosszak a körülmények, Schumacher rádión jelentette, hogy a 7-es kanyarban konkrétan áll a víz.

13:09

Webber születésnapi ajándékot kapott a csapattól

Mark Webber ma ünnepli 35. születésnapját, és ma jelentették be azt is, hogy egy évvel meghosszabbította szerződését a Red Bullal.

13:10

Végig esni fog

A radarok szerint az eső kitart a harmadik szabadedzés végéig. Button új ruhát kért rádión, mert a mostanija teljesen átázott.

13:14

Button szerint rossz a helyzet

A McLaren brit versenyzője szerint rosszabbak a körülmények, mint idén Kanadában, ahol leállították a versenyt a heves esőzés miatt. Button szerint itt is erre lehet majd számítani, ha nem javul az idő vasárnapig.

13:17

Holnap döntenek a 2012-es tesztelésekről

A FOTA (a csapatok szövetsége) holnap délelőtt ül le tárgyalni a 2012-es tesztekről. Akkor derül majd ki, hogy lesz-e szezon közbeni tesztelés újra. A tesztelés elvileg február 7-én kezdődik majd Jerezben, majd két héttel később Barcelonába mennének, és egy hét múlva még egyet tartanának ott. Kérdés, hogy mikor legyen a szezon közbeni teszt, és hol. A csapatok azt szeretnék, ha még azelőtt lenne a teszt, hogy május közepén visszatérnek Európába. A lehetséges helyszínek között felmerült Mugello, Silverstone, Jerez.

Valószínűleg tárgyalni fognak Ecclestone-nal a versenynaptárról is, a csapatok az április 8-ra tervezett Kínai Nagydíjat felcserélnék az április 22-én tartandó Indiai Nagydíjjal, logisztikai okokból.

13:22

Senkinek sincs még mért köre

A legtöbb versenyző kiszállt az autójából. Nem jönnek ki, mert spórolnak az eső és intermediate gumikkal az időmérőre és a versenyre. Ricciardo azért kiment a pályára, de egy teljes kört sem tett meg.

13:27

Alguersuari mért körön

A Toro Rosso spanyol versenyzője elkezdte mért körét esőgumikon. Elég lassan ment át az Eau Rouge-on, rossz a tapadás.

Buemi és Vettel is kint.

13:31

Buemi veri Vettelt

A svájci versenyző 2:14, 207-es kört futott, Vettel 0,8 másodpercet kapott tőle

13:33

Alguersuari is megelőzte Vettelt

A Toro Rossók állnak az első két helyen. Bruno Senna kiment a pályáról a Les Combes kanyarban, sárga zászlót lengettek a helyen.

13:34

Webber az élen

A születésnapos Webber az élre állt 2:14,143-es idővel. Tavaly ilyenkor 1:46,1-es idővel nyerte a harmadik szabadedzést, igaz, szárazon.

13:38

Di Resta megpördült

Paul di Resta ráment a vizes rázókőre a hátsó kerekekkel a gyors Pouhon kanyarban, és megpördült. Az aszfaltozott bukótérről könnyen visszatért a pályára a sértetlen autóval.

13:42

Sutil, aztán di Resta az élen

Adrian Sutil 2:13,231-es körrel átvette a vezetést, Di Resta 2:12,955-el válaszolt neki.

13:45

A Mercedesek intermediate gumikon

Schumacher autójának felső légbeömlőjére egy piros csíkot festettek, hogy az aranysárga sisakja ellenére meg lehessen különböztetni a szintén sárga sisakot hordó Rosbergtől. Schumacher jubileumi sisakjának festése valódi aranyat is tartalmaz.

Schumacher 2:12,984-es köre a harmadik helyre volt elég, sokat csúszkált a visszajátszésok alapján.

Forrás: Mercedes GP

13:49

Szárad a pálya, Webber az élen

Sébastien Buemi az élre állt, de aztán hamarosan Button, Alguersuari és aztán Webber váltotta az első helyen. Webber ideje 2:08,988.

13:55

Rosberg defektet kapott

Nico Rosberg jobb első defektet kapott az intermediate gumival. a kerékcsere után már gyors körön van, az első szektorban eddig ő a leggyorsabb.