Boseman diákévei alatt annak a tiltakozásnak az élére állt, amellyel meg akarták akadályozni a főiskola beolvadását a Művészeti és Tudományos Főiskolába. Akkor ez a mozgalom kudarcot vallott, de most, 20 évvel később az egyetem újra létrehozta az önálló képzőművészeti főiskolát, és szerdán Bosemanről nevezte el.
Boseman, aki 2000-ben kapta meg rendezői diplomáját az egyetemen, 43 évesen, augusztusban hunyt el.
A filmszínész tévésorozatokkal kezdte pályafutását, szerepelt a Vészhelyzet-ben és a Döglött akták-ban is, majd a Jackie Robinsonról szóló A 42-es, valamint a James Brown és Thurgood Marshall életéről szóló James Brown-sztori és a Marshall című filmekkel futott be.
A Fekete Párduc címszerepével hatalmas rajongótábort szerzett, a rákbetegségben szenvedő filmsztár utolsó filmjei között készült el a számos díjjal jutalmazott Ma Rainey - A blues nagyasszonya című produkció.
Wayne Frederick, a Howard Egyetem elnöke felidézte, hogy Boseman többször megvitatta vele, hogyan lehetne új életre kelteni a képzőművészeti főiskolát. "Mindig fontos volt számára. Nagyon elkötelezett volt iránta" - fogalmazott az elnök.
A főiskola élére néhány hete nevezték ki Phylicia Rashadot, aki még az egyetemi tanulmányai alatt ismerte meg Bosemant, és akit később a színész mentorának nevezett.
Simone Ledward-Boseman, a színész özvegye elmondta, hogy
a főiskola elnevezésével férje öröksége folytatódik, és ösztönözheti a fiatal generációkat.
A Howard Egyetemen végzett mások mellett a színész Taraji P. Henson, az Oscar- jelölt operatőr Bradford Young, valamint Roberta Flack és Jessye Norman énekesnő is.