Frank Herbert 1965-ös klasszikus science fiction regénye nyomán Jodorowsky a hetvenes évek közepén akart 10-15 órás filmet forgatni olyan hírességek részvételével, mint Alain Delon, Orson Welles, Mick Jagger, Salvador Dalí, Peter Gabriel vagy a Pink Floyd.
A képi világ és a karakterek kidolgozását a rendező a Gir és a Moebius művészneveken ismert híres francia képregényszerzőre, Jean Giraud-ra és a később a Nyolcadik utas: a Halál földönkívüli lényeinek megteremtéséért Oscar-díjjal jutalmazott H. R. Giger svájci illusztrátorra bízta.
A produkció hamvába holt, a felvevőgép sosem kezdett forogni, ám a filmhez az elejétől a végéig összesen 3000 rajzból álló képes forgatókönyv készült.
A képes forgatókönyvet annak idején könyvformába szerkesztve több stúdiónak eljuttatták, de azok hiába találták izgalmasnak az ötletet, a különc Jodorowsky olyan korábbi munkái, mint A vakond vagy A szent hegy, elriasztották őket. A könyvben H.R. Giger és Jean Giraud által vázolt világ azonban önálló életre kelt, és nagy hatással volt későbbi produkciókra.
Jodorowsky tervezett Dűné-jét sokan tartják az Alien- és a Star Wars-filmek és a Szárnyas fejvadász előfutárának.
Az elbukott projekt történetéről 2013-ban mozis dokumentumfilm is készült. A Dűné-ből végül 1984-ben David Lynch forgatókönyvéből és rendezésében született mozifilm, majd feldolgozta a témát a kanadai Denis Villeneuve, akinek változatát október óta játsszák nagy sikerrel a mozik szerte a világban.
A soha le nem forgatott sci-fi legendás forgatókönyvért két külföldi licitáló vívott ádáz küzdelmet, a legmagasabb ajánlatot végül egy amerikai vevő tette
- közölte a hétfői árverést szervező Christie's, amely szerint a leütési árat a vadonatúj feldolgozás keltette érdeklődés hajthatta az égig. A filmtörténeti relikvia annak ellenére ért el csillagászati árat, hogy nem egyetlen példányban létezik, az aukciósház tudomása szerint tucatnyi vagy talán húsz lehet belőle.