Sok helyen akadtak el tömegközlekedési járművek és személygépkocsik az utakon, volt, akit a tűzoltóknak kellett kimenteniük az autójából.
Kedd reggelig országszerte több mint 350 helyszínre riasztották a tűzoltókat. A legtöbb bejelentést a fővárosból és az agglomerációból kapták, de a Balaton déli partján, több Somogy megyei településen is számos kár felszámolásában kell még segítenie a katasztrófavédelemnek.
Hajdu Márton, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szerint főként a hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék, valamint a leszakadt faágak, kidőlt fák okoztak problémát.
A háromnegyed hét és háromnegyed nyolc között Budapesten mért csapadék mennyisége meghaladta a nyolcvan millimétert.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelzése szerint kedden is felhőszakadásra kell készülni az ország nagy részén.
Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Pest megyére, valamint Budapestre a felhőszakadás veszélye miatt elsőfokú, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok és Nógrád megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki.
A hétfői felhőszakadás gondokat okozott az ország vasútközlekedésében is. A dél-balatoni vonalon még kedden is késésekre kell készülni.
Reggelre sikerült megjavítani a Budapest–Győr–Hegyeshalom, a Budapest–Hatvan–Miskolc és a Budapest–Cegléd–Szolnok–Békéscsaba vonalakon késéseket okozó meghibásodott biztosítóberendezést. Ezeken a vonalakon hajnalra már helyreállt a menetrendszerű közlekedés.
Reggel még 9000 budapesti lakásban nem volt áram, mert az özönvízszerű eső 31 trafóházat öntött el – mondta el az Origónak Kisdi Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.
A károk elhárításán folyamatosan dolgoznak a tűzoltók, a vizet már az összes érintett alállomásról kiszivattyúzták.
Az éjszaka folyamán összesen 47 ezer lakásban ment el hosszabb-rövidebb időre az áram.