A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
3
Ezüstérem
3
Bronzérem
2
HUNMagyarország
09:30Kajak-kenuKajak 500m-négyes 1. forduló 1. futam
HUNMagyarország
10:10Kajak-kenuKajak 500m-négyes 1. forduló 2. futam
HUNMagyarország
10:30Kajak-kenuKenu 500m-páros 1. forduló 1. futam
HUNMagyarország
11:10Kajak-kenuKenu 500m-páros 1. forduló 2. futam
HUNMagyarország
11:40Kajak-kenuKajak 500m-páros 1. forduló 2. futam
HUNMagyarország
12:00Kajak-kenuKajak 500m-páros 1. forduló 4. futam
HUNMagyarország | Magyarország
12:20Kajak-kenuKajak 500m-páros 1. forduló 2. futam
HUNLévai Zoltán
12:30BirkózásZoltan Levai-Burhan Akbudak
NyílNyíl

Az aukciós házakra is kiterjedne a pénzmosás elleni törvény

Vágólapra másolva!
A kormány elképzelései szerint az aukciós házakra is feladatokat róna a pénzmosás elleni törvénymódosító javaslat. A piac képviselői szerint a tervezett intézkedés a célokkal ellentétes hatást vált majd ki, s az illegális tevékenység felé tolja el a műtárgy-kereskedelmet - írja a Napi Gazdság. A Magyar Műtárgy és Régiségkereskedők Országos Szövetsége eközben a műtárgy értékesítéséből származó bevétel adómentes összeghatárának 5 millió forintra emelését szorgalmazza.
Vágólapra másolva!

A szeptember 11-ei amerikai terrorcselekmények hatására a kormány szigorítani akarja a pénzmosás elleni 1994-es törvényt. Ennek részeként többek között az aukciós házakra is kiterjedne a törvény hatálya. A kulturális javakat aukciós vagy bizományosi minőségben értékesítő gazdálkodó szervezeteknek a jövőben egyebek közt jelenteniük kell az ORFK-nak a 2 millió forintot meghaladó összegű tranzakciókat, azonosítaniuk kell az ügyfeleket, az így szerzett adatokat tíz évig meg kell őrizniük, ezen túl pedig fel kell készíteniük az alkalmazottaikat a pénzmosásra utaló jelek felismerésére.

A NAPI Gazdaság által megkérdezett aukciós házak többségénél nem tudtak arról, hogy a jövőben rájuk is feladatokat ró a pénzmosás elleni törvény. Egységes véleményük volt, hogy az ügyfeleik nem használják a magyar műtárgypiacot illegális pénzek legalizálására. Szerintük a törvénymódosítás eredményeképpen - az eredeti szándékkal éppen ellentétesen - a feketepiac erősödik meg, mivel a bejelentési kötelezettséggel járó adminisztráció felesleges és a személyiségi jogokat sértő terhet rak az ügyfelekre. A törvény szerint a bejelentési kötelezettség teljesítése nem tekinthető a bank-, biztosítási vagy üzleti titok megsértésének, vagy más - akár jogszabályon, akár szerződésen alapuló adat- vagy információszolgáltatási korlátozás megsértésének.

Nagyházi Csaba, a Magyar Műtárgy és Régiségkereskedők Országos Szövetségének vezetője, a Nagyházi Galéria tulajdonosa azt kifogásolta, hogy a törvényelőkészítők nem konzultáltak a piac szereplőivel a tervezett módosításról. Elmondta, hogy az aukciós házaknak ügyfeleik azonosítására jelenleg a védett műtárgyak vásárlása esetén van lehetőségük, ilyen esetekben a személyi igazolvány alapján történik meg az azonosítás. Hasonló intézkedésként fogható fel, hogy az értékesített tárgyak átvétele csak az átvevő adókártyájának bemutatásával történhet meg. Ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy a közelmúltban levélben fordultak a pénzügyminiszterhez, melyben azt javasolták, hogy az ügyfeleknek az ingóság értékesítéséből származó bevételének adómentes értékhatára a jelenlegi 800 ezer forintról a nemzetközi gyakorlatban szokásos 5 millió forintra emelkedjen.

Törő István, a Mű-Terem Galéria tulajdonosa többek között azzal nem ért egyet, hogy a törvény a kereskedő feladatául szabja a pénzmosásra utaló jelek felfedezését, vagyis tulajdonképpen vélelmeznie kell az ügyfélről a pénzmosási szándékot.

(MTI)

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!