Több román lapban meg nem nevezett tájékoztatókra hivatkozó hír jelent meg csütörtökön arról, hogy legalább két évvel elhalasztják a CEC privatizálását, ha a bank vezetőségének üzleti terve meggyőzi a privatizációs bizottságot: a CEC fejlődhet stratégiai befektető nélkül is.
A privatizációs bizottság további értekezleteket fog tartani, megvitatni a CEC privatizációs stratégiáját - mondta mindössze a szóvivő, Stelian Negrea hírügynökségek érdeklődésére.
Korábban, kedden a Sebastian Vladescu román pénzügyminiszter úgy nyilatkozott, hogy a kormány még megváltoztathatja az eladási stratégiát, de nem bocsátkozott részletekbe.
Az eredeti, november végi határidő helyett most januárra halasztották a CEC többségi részesedésére a kötelező érvényű ajánlattétel határidejét.
A román kormány a CEC legalább 50 százalék plusz egy részvényét, de legföljebb 75 százalékát adja el. Elemzők azzal számoltak, hogy az eladási ár elérheti a 650 millió eurót, azonban újabb hírek szerint a jelentkezők eddig nemigen kínáltak 300 millió eurónál többet.
Az üzletrészre az OTP Bank Rt., a francia-belga Dexia, az osztrák Raiffeisen Zentralbank és az Erste Bank, a görög Nemzeti Bank és az ugyancsak görög EFG Eurobank Ergasias és az olasz Banca Monte dei Paschi di Siena. adott be októberben nem kötelező érvényű ajánlatot.
A CEC mérlegfőösszege 2004. december 31-én 1,31 milliárd euró, saját tőkéje 149 millió euró volt a nemzetközi számviteli szabályok (IFRS) szerint. A CEC a mérlegfőösszeg alapján mért 5,6 százalékos piaci részesedésével Románia negyedik pénzintézete. 2004-ben 17 millió eurónak megfelelő adózott eredményt ért el. A román bank 1407 hálózati egységen keresztül mintegy 2 millió ügyfelet szolgál ki.