Elmondta, hogy a fórumnak javaslattevő, véleményező joga lesz a vállalkozásokat érintő jogszabályok, intézkedések tervezeteiről.
Bajnai Gordon közölte: a kormány a GEF létrehozásával egyidejűleg kezdeményezi a Versenyképességi Tanács, illetve a Vállalkozásfejlesztési Tanács megszüntetését.
Bajnai Gordon elmondta: a gazdasági érdekképviseletek különböző szereplőivel folytatott eddigi konzultációkon erős támogatást kapott az a javaslat, hogy jöjjön létre egy állandó fórum a gazdaság szereplői és a kormány között az együttműködés, a párbeszéd erősítésére.
A miniszter elmondta, hogy a GEF munkájában a gazdasághoz kapcsolódó minisztériumok, illetve a gazdasági érdekképviseletek - MGYOSZ, VOSZ, Agrárkamara, MKIK, a Befektetői Tanács, a kisvállalkozói szövetségek (KÉSZ) és a vegyes kamarák - képviselői vesznek részt.
A GEF ülésének állandó meghívottja lesz az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) munkavállalói oldalának egy képviselője.
Az első ülésre cárhatóan ez év augusztus végén kerül sor.
Kérdésre válaszolva Bajnai Gordon elmondta, hogy a GEF munkája nem csorbítja az erősebb jogosultsággal rendelkező Országos Érdekegyeztető Tanács feladat- és hatáskörét.