Mint arról számos lap beszámolt, a játékáruház három nappal karácsony előtt omlott össze, webáruháza pedig már december 20-án technikai szünetre hivatkozva nem működött. Ez akkor „váratlan leállásnak” számított, a közvéleményt az zaklatta fel, hogy a gyermekjáték-vásárlás csúcsidőszakában vált elérhetetlenné a Gulliver kínálata. A cégvezetőt akkor senki nem tudta elérni, ahogy mostanáig arra nem reagált, hogy az MTI megkereste. A Gulliver már tavaly decemberben csődvédelemért folyamodott, miután számlavezető bankja a karácsony előtti héten felmondta a szerződését és inkasszózott.
A bírósági határozat szerint a végzés közzétételétől az adóst fizetési moratórium illeti meg, a bíróság által kirendelt vagyonfelügyelő a PARA Gazdasági Tanácsadó Kft.
A hitelezők fennálló követeléseiket a végzés közzétételétől számított 30 napon belül – a csődeljárás kezdő időpontját követően keletkező követeléseiket pedig 8 munkanapon belül jelenthetik be az adósnak és a vagyonfelügyelőnek, ugyanekkor kell a követelés nyilvántartásba vételéért fizetendő díjat megfizetni a vagyonfelügyelő bankszámlájára. A követelés nyilvántartásba vételének feltétele az, hogy a hitelező annak 1 százalékát, de legalább 5000 forintot és legfeljebb 100 000 forintot, nyilvántartásba vételi díjként befizessen a vagyonfelügyelő pénzforgalmi számlájára. Aki elmulasztja a határidőket, annak követelését nem veszik nyilvántartásba – olvasható a csődeljárás megindításáról szóló végzésben.
A csődfeljárás megindításáig a játékáruház ideiglenes fizetési haladékot kapott.
A nyilvános cégadatok szerint a játékkereskedő cég 2011-ben 4,74 milliárd forintos nettó árbevételt ért el, míg 2012-ben 4,08 milliárd forintot. Mérleg szerinti eredménye ugyanakkor mindkét évben veszteséget mutatott, 2011-ben meghaladta a 266 millió forintot, míg 2012-ben a 36 millió forintot. Tavaly november 29.-én közzétett adatai szerint az értékesítés nettó árbevétele 2013. első félévében 1,31 milliárd forint volt, miközben a vesztesége több mint 307 millió forintra nőtt.