Szinte valamennyi fontos régióból, országból érkeznek majd gazdasági adatok a következő napokban, ráadásul igazán üresjárat sem lesz majd.
A kínai feldolgozóipari beszerzési menedzserindex különösen érdekes lehet, már csak azért is, mert a régiós kereskedés irányát alapvetően meghatározhatja. Japánból szintén jönnek majd fontos adatok, leginkább a Tankan ipari tevékenységet átfogó mutatója lehet az, ami piacmozgató erővel bírhat.
Magyarországról közben nem várhatóak fontosabb makrogazdasági adatok, sem MNB-ülés, sem kulcsfontosságú számok nem érkeznek majd.
Ezzel szemben Európából temérdek adat érkezik majd. Lesznek inflációs adatok, fogyasztói bizalmat mérő mutatószámok, emellett konjunktúraindexek is jönnek, bár a PMI-adatok inkább végső olvasatok lesznek majd.
Az EKB kamatdöntő ülése viszont mindenképpen nagy figyelmet kaphat, illetve az azt követő sajtótájékoztató is. Draghi a héten továbbra is elköteleződését fejezte ki a korábbi bejelentéseivel kapcsolatban, ezért az európai piacok irányát alapvetően meghatározhatják majd a csütörtöki fejlemények.
Az USA-ból szintén sok fontos adat jön majd, leginkább a munkaerőpiaci vonatkozásúak lehetnek majd érdekesek. Jön NFP és ADP is, munkanélküliségi ráta, de emellett a fogyasztói bizalmi index is beszédes lehet. Ezek függvényében akár az esetleges jövőbeli kamatemeléssel kapcsolatban is jöhetnek érdekes bejelentések, elszólások, melyek akár a piaci mozgásokban is tetten érhetőek lehetnek.
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!