A Paksi Atomerőmű honlapján olvasható összefoglaló szerint 8 milliárd 228 millió 922 ezer 650 forint osztalék kifizetéséről született döntés, az összeget 2015. augusztus 15-én fizeti be az államkasszába a Paksi Atomerőmű.
A Paksi Atomerőmű által megtermelt villamosenergia mennyisége nőtt 2014-ben az előző évhez képest, de az értékesítési nettó árbevétele a rezsicsökkentés okán mérsékelt árak miatt 6,8 százalékkal alatta maradt a 2013-asnak. Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. az elmúlt évre vonatkozóan 172,9 milliárd forint árbevételt könyvelhetett el.
A cég közgyűlése a pénzügyi mérlegen kívül megtárgyalta és jóváhagyta a 2015. évi üzlet- és fejlesztéspolitikát. „Alapvető, az üzlet- és fejlesztéspolitikához kapcsolódó elvárásként fogalmazta meg az atomerőmű nukleáris biztonságára vonatkozó követelmények maradéktalan betartását és az üzemidő-hosszabbítási program feladatainak végrehajtását a társaság és az Országos Atomenergia Hivatal vonatkozó előírásainak figyelembevételével.” – fogalmaz az erőmű összefoglalója.
Azt is hangsúlyozzák, hogy hazánk egyetlen atomerőműve a gazdaságos, biztonságos, környezetbarát üzemeltetés mellett kötelezte el magát: az országban a legolcsóbb áram Paksról származik, a társaság legfontosabb alapelve a biztonság, a klímaváltozás elleni küzdelem szempontjából pedig kulcsfontosságú a közel nulla szén-dioxid-kibocsátás, amellyel az atomerőmű üzemel.
A közgyűlés döntésének értelmében igazgatósági taggá választották Tóth Jánost, a felügyelőbizottságban pedig Sum János Szilárd követi a távozó Bársony Balázst.