A legnagyobb egyedi befektetést az iparágban a londoni székhelyű Funding Circle kapta,
amely 150 millió dollárt vonzott áprilisban, elsősorban a DST Global részéről. A további nagy befektetéseket olyan társaságok jegyezték, mint a hitelezési szolgáltatással foglalkozó Zopa és a pénzátutalásban utazó TransferWise és WorldRemit – írja a Bloomberg. A jelentés a technológiai szektorban könyvelte el az internettel, a számítógépes hardverekkel és szolgáltatásokkal, illetve szoftverekkel, valamint a mobil és telekommunikációval foglalkozó cégeket.
Szintén
nagy sztori volt tavaly az online ételszállítással foglalkozó Deliveroo,
amely három különböző körben összesen 195 millió dollárnyi tőkét szerzett. A vállalat egyébként már Ázsiában, Ausztráliában és a Közel-Keleten is megvetette a lábát. Mindemellett jól érzékelhető, hogy az európai startup világ globálisan is egyre vonzóbb terepet jelent a tőkének.
Az adatok azt mutatják, hogy a brit főváros technológiai szektorába áramló kockázati tőke
fele az Egyesült Királyságból érkezett.
A második helyet az USA kapta meg (29 százalék), majd Izrael következik (4 százalék), melyet Németország követ (2 százalék). A legélénkebb befektető az Index Ventures, olyanok mellett, mint az Accel Partners, a Balderton Capital, a 83North és a Hoxton Ventures.
London növekvő pénzügyi technológiai szektora ráadásul egyre több olyan startupnak ad otthont, melyek
igyekeznek átalakítani a bankok hagyományos szerepét a pénzmozgások tekintetében.
Amellett, hogy ez a jelenség az egész világon egyre határozottabban érzékelhető, Európában is folyamatos a térnyerése. A francia telekommunikációs vállalat, az Orange például nemrég kezdett tárgyalást a Groupama Banque többségi tulajdonának felvásárlásáról, annak érdekében, hogy diverzifikálja a tevékenységét a megtakarítások, a hitelek, illetve a biztosítási szolgáltatások irányába.
A világtérképet nézve a brit főváros számít
a kockázati tőke legnagyobb európai célpontjának,
megelőzve Berlint, de globálisan lemaradva New York mögött. A térképet természetesen a Szilícium-völgy uralja.
Ennek eredményeként az Egyesült Királyság vonzotta a teljes európai kockázati tőke mintegy harmadát 2015 harmadik negyedévében. Ezzel a globális kockázati befektetések nagyjából 10 százalékát vonzották magukhoz. Az ország egészét nézve London egyértelműen főszereplő, mivel a teljes tőke 63 százaléka a fővárosba érkezik.