Lehagyva New Yorkot és öt másik várost, London 2013 óta 235 ezer magas képzettséget igénylő munkahelyet hozott létre, és jelenleg 95 nemzetiségből származó üzleti vezetőt foglalkoztat – idézi a Bloomberg a szerdán kiadott tanulmányt.
A Wall Street önmagában azért még meg tudta őrizni az erejét, mivel New Yorkban van a legtöbb magas képzettséghez kötött állás
a pénzügyi szolgáltatatói szektorban.
„London egy globális város, és vitathatatlanul a világ elsőszámú üzleti központja” – mondta Angus Knowles-Cutler, a Deloitte vezető londoni partnere.
A brit főváros ereje abból ered, hogy igen
sokan érkeznek az országba tanulni, és kihasználni az egyre izgalmasabban fejlődő digitális terepet
– mondja az elemzés. Az önéletrajzuk alapján egykor Londonban élő üzletemberek jelenleg 134 országban dolgoznak, szemben azzal a 120 állammal, ahol egykori New Yorkiak működnek.
Mindazonáltal London jövője a legkevésbé sem kockázatmentes – teszi hozzá a kutatás. Az automatizáció ugyanis azzal fenyeget, hogy számos alacsonyan fizetett munkahely megszűnik, miközben az ingatlanpiacon fellépő hiány árnya is egyre sötétebb. Mindemellett pedig a riválisaival együtt Londonban sincs elég nő a vezető beosztásokban.