Nem szavaz bizalmat a dollárnak, és az amerikai tőzsdepiacok visszaesésével számol Peter Boockvar, a Lindsey Group és a Bookmark Advisors amerikai befektető- és tanácsadó cégek vezető elemzője, a CNBC szakértője, aki túlárazottnak tartja az amerikai részvényeket és a dollárt.
A jól eltalált elemzéseiről híres szakember az alapblogon ma megjelent interjújában kifejtette, hogy szerinte
hamarosan befellegzik a tőzsdetörténelem egyik leghosszabb bikapiacának az USA-ban.
Ennek oka, hogy az alapkamatot emelni fogja a központi bank szerepét ellátó Fed, amire Janet Yellen elnök-asszony már decemberben tett utalásokat. A magasabb kamatszint márpedig szükségszerűen a túlárazott részvénypiac gyengüléséhez vezet.
Peter Boockvar meglátása szerint dollár helyett
aranyat és ezüstöt érdemes vásárolni, mert ezzel lehet ellensúlyozni a kialakuló negatív reálkamat-környezetet.
Szerinte nem a dollár, sokkal inkább az euró erősödésére érdemes fogadni, még akkor is, ha az euróövezetet kockázatok veszélyeztetik. Ugyanakkor a vezető gazdaságnak számító Németország növekedése a legfrissebb adatok szerint 1,9 százalékos volt tavaly, ami ráadásul gyorsuló tendenciát mutat.
Óriási német nyomás nehezedik az Európai Központi Bankra (EKB) a kötvényvásárlási politikával való szakítás és a szigorítások, a kamatemelések beindítása érdekében. Ezzel párhuzamosan sokasodnak a konkrét, kézzelfogható bizonyítékai annak, hogy Németországban és egész Európában beindul az infláció, ami az EKB-t előbb-utóbb arra készteti, hogy kamatot emeljen.
Broockvar úgy látja, hogy az európai részvények minden értékelhető paraméter szerint olcsóbbak az amerikaiaknál.
Ha Franciaországban a konzervatív jobboldali François Fillon győz a májusi elnökválasztáson, az óriási mértékben fogja vonzani a tőkét a francia és általában a nyugat-európai tőzsdékre.
A tőzsdei szakember az ipari alapanyagokat, fémeket és az áremelkedésben abszolút lemaradt mezőgazdasági cikkeket, termőföldet, terményeket is vásárolna, emellett
kanadai, ausztrál dollárt, és brazil reált.
A vezető feltörekvő országok tőkepiacaiban látja a legtöbb fantáziát, de a koreai piacot is kedvezőnek értékeli, mivel onnan az eddigi államfő látványos lemondatása révén szimbolikusan és valóságosan is kiiktatták a korrupciós faktort.
Véleménye szerint az indiai részvények nem olcsók ugyan, de még továbbra is okos dolog vásárolni belőlük, mert India első embere, Narendra Modi következetesen segíti a gazdasági élénkülést és megbízható piacbarát politikát folytat.