A vállalat 687,5 millió új részvényt tervez kibocsátani 11,65 eurós árfolyamon – idézi a Bloomberg a Deutsche Bank vasárnapi közleményét. A döntés összecseng a cég március elején tett bejelentésével. Ez érezhetően kedvezményes árnak számít, összevetve a bank papírjának 17,86 eurós pénteki záró árával. A jelenlegi részvénytulajdonosok egyébként minden meglévő két papír után vehetnek még egyet a friss kibocsátás során.
A március 21. és április 4. közé ütemezett eladás a Deutsche Bank negyedik tőkebevonási akciója lesz 2010 óta. Noha a bank vezérigazgatója, John Cryan, korábban úgy nyilatkozott, nem tervez részvényeseket érintő lépéseket, ezen álláspontja azt követően változott meg, hogy
a vállalat részvényeinek értéke közel megduplázódott a szeptemberi mélypont óta.
További löketet adhatott a döntéshez, hogy a Deutsche nem talált vevőt a kereskedelmi banki üzletágának.
Bár a bank részvényárfolyama ebben a hónapban esést mutatott, még így is 80 százalékos pluszban van a szeptember 30-án elért mélyponthoz képest. Az erősödés oka, hogy
a befektetők általában is optimistán tekintenek a bankokra,
mivel úgy számolnak, a gazdasági bővülés, illetve a növekvő hitelezési költségek javítják majd a pénzintézetek eredményeit.
Tekintettel arra, hogy a Deutsche az elmúlt két évben több mint 8 milliárd eurós nettó veszteséget könyvelhetett el, érthető, hogy a vezetés igyekszik vonzó ajánlattal előállni. Cryan a kedvezményes papírok mellett megújult osztalékfizetéssel, valamint a nyereségesség idei visszatérésével próbálja a bankhoz csábítani a befektetőket.
Ezzel párhuzamosan a legnagyobb német hitelintézet közölte, a következő két évben tőzsdén értékesítenék a bank eszközkezelői üzletágának egy kisebbségi részesedését. Amennyiben ehhez hozzávesszük a további eszközeladásokat, a Bloomberg szerint
a Deutsche legalább még 2 milliárd eurónyi friss tőkét tudna bevonni.
A bank ugyanis egyes források szerint fontolgatja kereskedelmi banki üzletágának értékesítését Indiában, illetve egyes európai országokban, például Spanyolországban.
A részvénykibocsátással kapcsolatban a Bloomberg úgy értesült, a Deutsche két legnagyobb befektetője, a katari királyi család, valamint a kínai HNA Group is lecsapna a lehetőségre, hogy növelje részesedését a német hitelintézetben.