Shen szerint a nyugdíjba vonulás nem feltétlenül jelenti azt, hogy a tengerparton kell pihenni. Egyszerűen azt jelenti, hogy
nem kell többé dolgozni, mert a pénzügyi portfólióból származó passzív jövedelem fedezi a megélhetési költségeit, így ténylegesen el lehet dönteni, hogy akar valaki dolgozni vagy sem"
– fejtette ki Torabi műsorában.
Shen úgy vélte, a nyugdíjas évek közel sem olyan drágák, mint azt eredetileg gondolják.
„Az emberek nem veszik észre, hogy mennyi pénzt fizetnek ki azért, hogy dolgozhassanak. Mennyit költ az ingázásra, a mindennapi munkára? Mennyi pénzt kell a tisztítóban otthagyni? Akiknek gyerekeik vannak, mennyi pénz megy el az óvodára vagy gyermekgondozásra? Ezek azok a kiadások, amik fel sem tűnnek az embereknek" – tette hozzá Shen.
Bár a költségek csökkennek, de akkor is fontos, hogy figyelemmel kísérni a kiadásokat. Shen szerint fontos a rugalmasság, főleg az osztalékbevételek, megtakarítások és befektetések ügyében.
Tisztában kell lenni azzal, hogy mi kell a megélhetéshez, és a kényelmes élethez, és mi az, ami nem.
Ez nem a lemondásról szól, hanem a prioritásról, például már nem kell egy drága városban élni, hogy munkába mehessen, ha visszavonul – magyarázta Shen.
Kristy Shen és férje, Bryce Leung jelenleg utazgatnak a világban, és saját cégük, a Millenial Revolution segítségével másoknak is felkínálják a lehetőséget a korai nyugdíjazásra. A pár által megfogalmazott „4 százalékos szabály" segítette őket ebben.
Ha olyan portfóliót alakítunk ki, amelyik elég nagy ahhoz, hogy évente 4 százalékos biztonságos bevételt hozzon, akkor az fedezi a megélhetési költségeket, és így pénzügyileg függetlenné lehet válni.