Az élelmiszeripari óriás két éve jelentette be, hogy olyan cukorszerkezeten dolgoznak, ami nem tartalmaz mesterséges összetevőt, megtartja az édes íz jelleget, mégis számottevően kevesebb a cukortartalma.
A vállalat kutatói kizárólag természetes összetevők – víz, cukor és tejpor – felhasználásával módosították a cukor szerkezetét, és így porózus, levegős szerkezetű verziót hoztak létre.
Az amorf, könnyített szerkezetű cukor jóval hamarabb olvad el a szánkban, mint a hagyományos kristályszerkezetű, melynek tömör kristályszemcséi lassan oldódnak.
Ennek következtében a lazább szerkezetű cukorból édesebbnek érezzük ugyanazt a mennyiséget, mint a kristályos változatból. Ezen az elven működő strukturált cukor nem egy mesterséges édesítőszer.
A svájci multinacionális vállalat szerint a szabadalmaztatott eljárás lehetővé teszi, hogy a csokoládét fogyasztók ugyanolyan édes ízt élvezzenek, mint korábban, miközben kevesebb cukrot visznek be a szervezetükbe.
Az innováció összhangban áll a Nestlé jobb életminőséget és egészségesebb jövőt megteremtését célzó törekvéseivel. A társaság 2000-ben kezdte el termékei cukortartalmának folyamatos csökkentését. Elsőként arra tett nyilvános kötelezettségvállalást, hogy 2014 és 2016 között 10 százalékkal csökkenti több terméke cukortartalmát.
Ezzel összhangban a Magyarországon is forgalmazott, gyermekeknek szánt gabonapelyhek hozzáadott cukortartalma 23 százalékkal csökkent 2012 óta,
valamint 2016-tól kapható nálunk is az új, csökkentett cukortartalmú Nesquik kakaóitalpor, melynek hozzáadott cukortartalmát több mint a felére csökkentették
A hónap elején tettük közzé, hogy az elmúlt három évben több mint 60 milliárd kalóriát és 2,6 milliárd teáskanálnyi cukrot vontunk ki élelmiszer- és italkínálatunkból"
– mondta Stefano Agostini, a Nestle UK & Ireland vezérigazgatója.
A cég hozzátette, hogy a technológiát több, gyermekeknek szánt csokoládénál is bevezetik. A cég továbbá vállalta, hogy 2020-ig egyes termékei cukortartalmát további öt százalékkal csökkenti.