A két vállalat az összeolvadás után azt várja, hogy 350 millió és 440 millió fontot spórolnak meg évente. Azonban a Tata Steel és a Thyssenkrupp összeolvadása azt is jelenti, hogy 4 ezer munkahely szűnik meg, ennek a fele az adminisztrációban, másik fele pedig a gyártásban.
A BBC szerint az egyesülésnek önvédelmi és nem pedig munkahelyteremtési okai vannak. Azzal, hogy egy teljes kontinenst lefedő vállalatot hoznak létre, jobban fel tudják majd venni a versenyt a szektoron belül és kevésbé lesznek kiszolgáltatottak a konkurenciának.
A leginkább azonban az amerikaiak által indított vámháborútól félnek, hiszen 25 százalék vám terheli a külföldi acélt az Egyesült Államokban.
Emiatt pedig Európát eláraszthatja majd az olcsó, áron alul adott acél.
A Thyssenkrupp vállalati közleményében kiemelte, hogy a két acélgyártó egyesülése mérföldkő a cég történetében, amely minden bizonnyal javít majd a Thyssenkrupp pénzügyi helyzetén.
Natarajan Chandrasekaran, a Tata igazgatója kiemelte: hisznek abban, hogy hosszú távú, sikeres együttműködés jön létre a két gyártó között. A szektorban továbbra is az Arcelor Mittal marad a piacvezető, de az új névvel működő Thyssenkrupp Tata Steel eladásai éves szinten meghaladhatják majd a 13 milliárd fontot.