A temesvári gyárat 2000-ben vásárolta meg a Nestlé, évente 10 ezer tonna cukrászati és kávéipari terméket állítottak itt elő. Ezzel a romániai élelmiszerpiac meghatározó szereplőivé váltak ottani, 1995-ös indulásuk óta.
A temesvári egység bezárása rendkívül nehéz döntés volt, amelyet részletes elemzés előzött meg"
– nyilatkozta Leszek Wacirz a Nestlé Románia vezetője, majd hozzátette, a Nestlé egy igen gyorsan változó piacon tevékeny, aminek figyelembe kell vennie az új fogyasztói szokásokat, a munkaerőhiányt és a versenyszférát.
A Nestlé fenntartható megoldásokat keres saját termékeinek gyártásához.
A Nestlé termékeinek gyártása a többi gyárában folytatódik, így a leállás nem érinti a vásárlókat.
A gyárbezárás ugyanakkor közel 400 ottani alkalmazott elbocsátásával jár.
A Nestlé Regionális Költségkompetencia Központjában dolgozó harminc alkalmazottat nem érinti a gyár leállítása, ők tovább folytatják tevékenységüket egy új helyen a város központjában.
Széles körű konzultációs folyamatot indítottunk munkatársainkkal és a szakszervezettel, hogy megtaláljuk a lehető legjobb megoldást, amivel támogathatjuk dolgozóinkat ebben az időszakban"
– nyilatkozta Jackie Avery, a Nestlé Románia humánerőforrás-vezetője. Hozzátette, átképzésekkel és kompenzációs bérekkel segítik munkavállalóikat.
Román lapértesülések szerint a vállalat Magyarországra telepíti át a termelést vagy annak egy részét.
Magyarországi gyár létesítésének helyszínét egyelőre nem jelentettek be.
Elképzelhető, hogy a Nestlé olyan kelet-magyarországi megyébe telepíti át gyárát, ahol némileg nagyobb a munkanélküliség az országos, alacsony átlaghoz képest.