A Carlyle Group elhalasztotta az Atotech német speciális vegyi anyagok gyártójának amerikai tőzsdei bevezetését azon aggodalmak miatt, hogy a vírus negatívan befolyásolja a befektetőket.
Oroszország legnagyobb petrolkémiai vállalata, a Sibur is elhalasztja tőzsdei nyitását 2020-ban, az okok között a piaci lassulást, az amerikai-kínai kereskedelmi háborút, valamint a koronavírus hatását jelölték meg.
Russ Mold, az AJ Bell befektetési igazgatója elmondta, hogy a tőzsdei bevezetések elhalasztása a börzéknek sem tesz jót.
A kínai 58 Home – ami otthoni takarítási szolgáltatásokkal foglalkozik – is késlelteti tervezett amerikai tőzsdére lépését.
Michael Hewson, a brit CMC Markets vezető piaci elemzője kifejtette, hogy a vállalatok azért halasztják el tőzsdére lépésüket, mivel jelenleg a befektetők kockázatkerülők, vagyis kevésbé vásárolnának olyan részvényeket, amelyek frissen debütáltak.
A globális ügyletek mértéke hatéves mélypontra süllyedt idén,
annak ellenére, hogy a múlt héten több nagy bejelentést is tettek a vállalatok. Például a Morgan Stanley nemrég közölte, hogy felvásárolja az E*Trade online brókercéget 13 milliárd dollárért.
A Refinitiv pénzügyi adatszolgáltató szerint idén eddig mindössze 119,2 milliárd dollár értékű üzletet kötöttek, ami 49 százalékkal alacsonyabb az előző év azonos időszakához képest.