Marad a diákhitelek alacsony kamata, idén rekord várható

felvételi, egyetem, gimnázium, középiskola, oktatás, illusztráció, diákhitel
Budapest, 2020. február 2. A Diákhitel Központ Zrt. felirata a Residence 1 irodaházon, a II. kerületi Kacsa utca 15-23-ban. MTVA/Bizományosi: Róka László *************************** Kedves Felhasználó! Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemű – különösen szerzői jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó szerzője/jogutódja közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelőssége e körben kizárt.
Vágólapra másolva!
A Diákhitel Központ csütörtöki döntése alapján továbbra is az eddigi legalacsonyabb, 1,99 százalékos kamattal igényelhető a szabad felhasználású Diákhitel 1 a július 1-jétől december 31-ig tartó időszakban. A képzési költségre felvehető Diákhitel 2 és a május 1-től elérhető szabad felhasználású Diákhitel Plusz továbbra is kamatmentesen igényelhető.
Vágólapra másolva!

Magyar Péter, a Diákhitel Központ Zrt. vezérigazgatója az MTI-nek adott nyilatkozatában kiemelte, hogy

soha ekkora igény nem volt a diákhitelekre, idén mind az új igénylők számában, mind a folyósított diákhitelek összegében rekordra számítanak.

A kormány által bevezetett új diákhitel termék és az egyéb intézkedések célja épp az, hogy megakadályozzák a felsőoktatási lemorzsolódás anyagi okok miatti növekedését.

A kormány döntése alapján a Diákhitel 1 havi maximum 70 ezer forintos keretét 150 ezer forintra emelik augusztus 15-től, ennek alapján a következő felsőoktatási tanévtől a hallgatók akár évi 1,5 millió forint szabad felhasználású diákhitelt is felvehetnek, rendkívül kedvező kamatozással.

A vezérigazgató elmondta, hogy a Diákhitel 1-et ebben az évben már mintegy 60 százalékkal igényelték többen, mint tavaly ilyenkor, egyebek mellett azért, mert a kormánydöntéssel meghosszabbították az igénylési és a keretemelési határidőt is. A Diákhitel 2-t 30 százalékkal többen vették igénybe a tavalyinál.

Megugrott idén a Diákhitel 1 és Diákhitel 2 igénylések száma, többek közt azért, mert a kormány meghosszabbította az igénylési és a keretemelési határidőt Forrás: MTI/Róka László

Ha a növekvő tendencia folytatódik, akkor idén a 40 ezret is meghaladhatja az új ügyfelek száma, és

több mint 30 milliárd forint értékben fog hiteleket folyósítani a Diákhitel Központ, amire a társaság 2001-es alapítása óta nem volt példa.

A jelentősen megnőtt igénylésszám is azt mutatja, hogy érdemi segítséget jelentenek a diákhitelek a koronavírus-járvány miatti gazdasági visszaesés és romló munkaerőpiaci helyzet időszakában.

Áprilisban döntött a kormány a Diákhitel Plusz bevezetéséről, az aktív jogviszonyú felsőoktatási hallgatók május 1-jétől december 31-ig maximum félmillió forint teljesen szabad felhasználású, kamatmentes kölcsönt igényelhetnek.

A vezérigazgató arra is felhívta a figyelmet, hogy ezt az új terméket azok is igényelhetik, akik már vettek fel valamilyen diákhitelt.

A Diákhitel Plusz rendkívül sikeres, mostanáig már csaknem 14 ezren igényelték, a folyósított hitelek száma pedig elérte a 10 ezret, közülük majdnem mindenki a maximális összeget kérte. Ezt a kölcsönt a Diákhitel Központ folyamatosan, egész nyáron tudja folyósítani, míg a Diákhitel 1-et és a Diákhitel 2-t csak a tanulmányi időszakban.

A Diákhitel Plusz-t igénylők is jogosultak a 2018-tól bevezetett családtámogatásokra, így ha egy családban megszületik a második gyerek, akkor az édesanya diákhitelének a felét, míg a harmadik gyermek megszületése esetén a teljes diákhitel-tartozást elengedi a Diákhitel Központ.

Augusztus közepétől elindulnak azok a struktúraváltó képzések is, amelyekhez igényelhető a Diákhitel Plusz felnőttképzésekhez kapcsolódó változata, amelyben maximum 1,2 millió forint szabad felhasználású és kamatmentes hitelt lehet felvenni.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!

Mindent egy helyen az Eb-ről