A közlemény szerint 17 ezer jelentkezőből eddig több 11 ezren vettek részt a kompetencia-mérésen, ami a kötelező szűrést jelenti a vállalkozni szándékozók képzésének megkezdése előtt.
A képzésekbe mostanáig közel 9 ezren kapcsolódtak be, az elfogadott üzleti tervvel rendelkezők száma pedig meghaladja a 6 ezret.
A program segítségével országosan közel 9 ezer érintett találhatja meg a számítását így önfoglalkoztatóként, növelve ezzel az egyéni vállalkozások számát.
Az Álláskeresők és fiatalok vállalkozóvá válásának ösztönzése - képzés és mentorálás programnak köszönhetően 2022-ig közel 8 ezer vállalkozás jöhet létre a kevésbé fejlett régiókban, közel ezer pedig a közép-magyarországi régióban. A támogatási keret mintegy 3 ezer vállalkozás létrehozását segíti a 30 év felettiek, és közel 6 ezer vállalkozásét a 30 év alattiak körében.
Támogatási kérelmet kizárólag a benyújtás előtt legfeljebb 3 hónappal korábban alakult vállalkozások adhatnak be.
A Magyar Államkincstár 60 napon belül elbírálja a beérkezett kérelmeket, és kedvező támogatói döntés esetén kifizeti az igényelt összeg felét.
Az államtitkár hozzátette:
a 30 év alatti fiatalok még a nyugat-dunántúli, az észak-magyarországi régiókban jelentkezhetnek a programba.
A 30 év feletti álláskeresők számára rendelkezésre állt helyek már beteltek. A közép-magyarországi régióban a konvergencia régiókhoz képest tervezetten később indított tükörprogramban heteken belül várhatók az első utalások, már mintegy 150 fő be is nyújtotta a támogatási kérelmét.
„A program a magyar kormány azon célját segíti, hogy hazánkban minél többen dolgozhassanak, a koronavírus gazdasági hatásainak enyhítése érdekében különösen fontos a vállalkozni vágyók támogatása" – hangsúlyozta Bodó Sándor.