A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMagyarország
09:00KézilabdaBrazília-Magyarország
HUNPongrácz Bence
10:30CselgáncsIsmael Alhassane-Bence Pongracz
HUNPásztor Flóra
10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
HUNAndrásfi Tibor
12:50VívásRuben Limardo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNMarozsán Fábián
15:00TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
HUNMagyarország
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl

Megjelent az Egészségipari Támogatási Program felhívása

Koronavírus, COVID, Covid–19, vírus, járvány, maszk, arcmaszk, védőmaszk, védőfelszerelés, Budapest, 2021, március, tavasz,
Vágólapra másolva!
A koronavírus-járvány alatt bebizonyosodott, hogy azok az országok tudnak hatékonyan védekezni a vírus ellen, amelyek képesek hazai gyártásban előállítani a szükséges egészségügyi termékeket. Ezért kiemelten fontos a magyar vállalkozások megerősítése, a gyártókapacitásaik bővítése. Ma megjelent az a 23 milliárd forint keretösszegű felhívás (GINOP-1.2.15-20), amelynek köszönhetően a közeljövőben akár 50 milliárd forint értékű fejlesztés valósulhat meg Magyarországon.
Vágólapra másolva!

A koronavírus-járvány idején az emberélet megóvása az első. Ehhez az kell, hogy Magyarországon erős vállalkozások működjenek, amelyek hozzájárulnak az ország önellátásához és a hatékony járványügyi védekezéshez.

– mondta el György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.

Az elmúlt egy évben már számos termékből, például a sebészeti maszkok, a felület- és bőrfertőtlenítők, valamint az arcvédők gyártása terén önellátó lett az ország. Az államtitkár hangsúlyozta, amellett, hogy az egészségipar támogatása hozzájárul az ország ellátásának biztosításához, az abban tevékenykedő vállalkozások munkát adnak és megélhetést biztosítanak a munkavállalóknak.

Budapesti utcakép a koronvírus-járvány idején, 2021 március Fotó: Csudai Sándor - Origo

A felhívás keretében az egészségipari vállalkozások 30 millió és 2 milliárd forint közötti feltételesen visszatérítendő támogatásra pályázhatnak, 35-80 százalékos támogatási intenzitás mellett. Az előleg mértéke 100 százalék.

A támogatható tevékenységek között szerepel új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása, gyártási licenc és know-how beszerzése, infrastrukturális és ingatlan beruházás, valamint tanácsadási és képzési szolgáltatások igénybevétele.

Annak érdekében, hogy az egészségipari védekezést leghatékonyabban szolgáló fejlesztések valósuljanak meg, a pályázás előminősítési tanúsítvány meglétéhez kötött. Az előminősítés megszerzésére az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. oldalán van lehetőség 2021. március 17-31. között. További részletek és regisztráció az egip.ifka.hu oldalon érhető el, áll az ITM közleményében.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!