A közgyűlés döntése szerint az úgynevezett Különleges Munkavállalói Résztulajdonosi Programot (KMRP) az OTP Bank munkavállalói hozzák létre független jogi entitásként. A program az eddigi - és a továbbiakban változatlanul folytatódó - Munkavállalói Résztulajdonosi Program mellett működik majd.
A közgyűlés hozzájárult, hogy az OTP saját résztvényt értékesítsen a KMRP szervezeteknek, összesen legfeljebb 210 milliárd forint értékben. Ha a szervezetek által megszerzett részvénycsomag értéke beszerzési áron legalább 200 milliárd forint, akkor a bank legfeljebb évi 5 milliárd forint támogatást ad a szervezeteknek. A támogatást abban az évben fizetik ki, amelyikben a közgyűlés osztalék kifizetéséről is határoz. Csányi Sándor kérdésre közölte:
reményeik szerint tavaszra nyílik lehetőség osztalékfizetésre.
Arra a sajtóértesülésre, hogy orosz lapok szerint tárgyalnak az orosz Home Credit bank megvásárlásáról, Wolf László vezérigazgató-helyettes azt mondta: "van folyamat, nézelődünk". Csányi Sándor hozzátette: az értesülést nem cáfolják és nem is erősítik meg.
Csányi Sándor beszámolt arról, hogy a csoport jövedelmezősége idén az első félévben visszatért a járvány előtti szintre, 19,1 százalék lett a tőkearányos jövedelmezőség. A működési eredmény 18 százalékkal nőtt az idén január-júniusban, az organikus, teljesítő hitelállomány 6 százalékos növekedést mutatott az első félévben.
Arra számítanak, hogy a moratórium lejártával sem lesz növekedés a nem teljesítő hitelek állományában. A csoport teljesítő hitelei 2016 és 2021 között 2,4-szeresére nőttek, a folyamatban lévő akvizíciók további érdemi hitelbővülést okozhatnak. Két akvizíciót, a szlovéniai Nova KBM megvásárlását és egy üzbégisztánit még nem hagyta jóvá a felügyelet - mondta és jelezte:
vizsgálják Kínában egy olyan befektetés lehetőségét, ahol egy online fogyasztási hitelezéssel foglalkozó vállalattal lépnének partnerségre.
Közölte: 2022 végére a csoport mérlegfőösszege meghaladja majd a 100 milliárd eurót. Várakozásaik szerint idén is növekedést ér el a bank.