Hatalmas üzletre készül az USA-ban a Didi kínai fuvarmegosztó óriás. A vállalat a hivatalosan benyújtott dokumentumok szerint 288 millió darab amerikai letéti bizonylatot (American Depository Share, ADS) tervez kibocsátani az amerikai tőzsdén. Az ADS olyan forgatható értékpapír, amely egy külföldi vállalat részvényeit képviseli.
A kibocsátott papírok 72 millió darab A osztályú hagyományos részvénynek felelnek majd meg
– írja a CNBC.
Az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletnek beadott dokumentáció szerint a Didi 13-14 dollár közti árfolyamon dobná piacra a papírjait, amivel a vállalat értéke 60 milliárd dollár lenne.
Amennyiben a skála felső végén értékesítenék a részvényeket, úgy a kibocsátás több mint 4 milliárd dolláros tőkeemelést jelentene a kínai cégnek. Ezzel pedig a Didi az egyik legnagyobb kezdeti nyilvános részvénykibocsátást (IPO) hozná tető alá ebben az évben.
A 2012-ben alapított Didit jelenleg az öt legnagyobb startup között jegyzik a világban, és olyan befektetők állnak mögötte, a SoftBank, az Uber vagy a Tencent.
A Didi tavaly 21,6 milliárd dolláros bevételt ért el a beszámolója szerint, és az elmúlt negyedévben már nyereségről számolt be. Vagyis biztos, hogy a befektetők árgus szemekkel figyelik majd a nagy üzletet.
Bár az IPO egyelőre stabilnak tűnik, a múlt héten a Reuters arról számolt be, hogy a kínai versenyhatóság (SAMR) vizsgálja, hogy visszaélt-e a piaci erőfölényével. Az Ant Group tavaly megtámadott IPO-ja után pedig egyesekben felmerült, hogy akár a Didi üzlete is kétségessé válhat, de a most benyújtott dokumentációk inkább arra utalnak, hogy zöld jelzést kaphat a fuvarmegosztó.