A központi kormányzat felhatalmazását követően a régió vezetői szerződést kötöttek fenyőmag eladásáról egy kínai kereskedelmi céggel. Az Észak-Korea legészakibb tartományában szüretelt fenyőmagot Nampho városának kikötőjén keresztül jutattják el Kínának, amely nagyjából 50 kilométerre fekszik a fővárostól, Phenjantól, és egyben az ország legjelentősebb kikötővárosa. Az értékes terményért cserébe a kínaiak
élelmiszert, cukrot, műtrágyát, [étkezési] olajat és egyéb olyan tárgyakat biztosítanak, amelyekre a hétköznapi embereknek életük javítása érdekében nagy szükségük van.
A fenyőmag egyébként önmagában értékes és tápláló élelmiszer lehet, az európai konyhában is ismert nyers és pirított formában is, ám természetesen fogyasztásának kizárólagossága messze nem elégséges az emberi szervezet számára.
Az Origo is beszámolt róla korábban, hogy Észak-Korea még mindig szünetelteti külkereskedelmét a világ többi országával, köztük Kínával is, indoklása szerint azért, hogy elejét vegye a koronavírus terjedésének, részben pedig egyes nemzetközi szankciók miatt.
Az ország legfőbb vezetője, Kim Dzsongun szerint a Covid-19 valószínűleg a behozott száraz áruk, például gabonarakományok, vagy a mezőgazdasági gépek felületén is fertőzőképes marad.
Legalábbis a diktátor ezt az indokot hozta fel annak kapcsán, hogy Észak-Korea sorra hosszabbítja meg az importkorlátozásokat - mindezt úgy, hogy közben az embereket vélhetően az elégtelen élelmiszerellátás és az élelmezési válság fenyegeti.
Habár a fenyőmag kereskedelme esetében most ugyan kivételt tettek, de a források szerint a vezetés továbbra is azt hangsúlyozza, hogy be kell tartania az ország „sürgősségi karanténrendszerét" amelybe beletartozik az importcikkek alapos karanténozása is.