A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMagyarország
09:00KézilabdaBrazília-Magyarország
HUNPongrácz Bence
10:30CselgáncsIsmael Alhassane-Bence Pongracz
HUNPásztor Flóra
10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
HUNAndrásfi Tibor
12:50VívásRuben Limardo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNMarozsán Fábián
15:00TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
HUNMagyarország
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl

Pokoli időjárás fenyegeti Kína áramellátását

Kína, szén dioxid
HUAINAN, CHINA - JUNE 14: Chinese street vendors wait for customers at a local market outside a state owned coal fired power plant near the site of a large floating solar farm project under construction by the Sungrow Power Supply Company on a lake caused by a collapsed and flooded coal mine on June 14, 2017 in Huainan, Anhui province, China. The floating solar field, billed as the largest in the world, is built on a part of the collapsed Panji No.1 coal mine that flooded over a decade ago due to over-mining, a common occurence in deep-well mining in China's coal heartland. When finished, the solar farm will be made up of more than 166,000 solar panels which convert sunlight to energy, and the site could potentially produce enough energy to power a city in Anhui province, regarded as one of the country's coal centers. Local officials say they are planning more projects like it, marking a significant shift in an area where long-term intensive coal mining has led to large areas of subsidence and environmental degradation. However, the energy transition has its challenges, primarily competitive pressure from the deeply-established coal industry that has at times led to delays in connecting solar projects to the state grid. China's government says it will spend over US $360 billion on clean energy projects by 2020 to help shift the country away from a dependence on fossil fuels, and earlier this year, Beijing canceled plans to build more than 100 coal-fired plants in a bid to ease overcapacity and limit carbon emissions. Already, China is the leading producer of solar energy, but it also remains the planet's top emitter of greenhouse gases and accounts for about half of the world's total coal consumption. (Photo by Kevin Frayer/Getty Images)
Vágólapra másolva!
A kínai miniszterelnök a héten arra figyelmeztetett, hogy súlyos áramkimaradások lehetnek az ország egyes részein a hőhullámok miatt, melyek jelentősen növelik az energiafogyasztást. Közben más területeken épp a heves esőzések jelentenek problémát.
Vágólapra másolva!

Li Ko-csiang kínai miniszterelnök a héten jelezte, hogy Kínának növelnie kell a széntermelési kapacitását, hogy megelőzze az áramkimaradásokat. Az ország északi és középső részein ugyanis egy hőhullám söpör végig, ami rekordszintre emeli az áramfogyasztást – írja az Oilprice.com.

Mindeközben a déli tartományokban a heves esőzések fenyegetik az ellátórendszert, többek között a legnépesebb tartománynak számító Kuangtungban.

Az északi hőhullám hatására viszont a lakosság hirtelen kezdi el nagy számban használni a légkondicionáló berendezéseket, ami azzal fenyeget, hogy túlterhelődik a villamosenergia-hálózat.

Kína egyébként az elmúlt hónapokban jelentősen növelte a szénkitermelését, miután a kormány megrendelést adott a szénkészletek bővítésére. A hatóságok még tavaly ősszel adtak utasítást a kitermelés fokozására, ahogy az ország energiahiánnyal küzdött, a szén világpiaci ára pedig az egekbe szökött.

Márciusban pedig már rekordot is döntött Kína szénkitermelése, 15 százalékkal haladva meg a 2021 márciusában mért szintet. Ezzel viszont az a probléma, hogy a bányászok a minőségtől függetlenül igyekeznek teljesíteni a mennyiségi elvárásokat. A kitermelt szén tehát nem ritkán alacsony hatékonyságú, csekély fűtőértékkel bír. A Reutersnek nyilatkozó elemzők épp azt hangsúlyozták, hogy

a jelenleg fenyegető kínai energiaválság egyik fő oka, hogy a bányászok alacsony minőségű szénnel versenyeznek, kizárólag mennyiségi szempontok alapján.

Mindazonáltal Kína az elmúlt hónapban egyre nagyobb hangsúlyt fektetett az energiabiztonságra. Az év elején a kormány közölte, hogy a következő években tartósan maximalizálni fogják a szén felhasználását. Annak ellenére is, hogy Peking korábban ígéretet tett a károsanyag-kibocsátás csökkentésére.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!