Az új kínai külügyminiszternek írt levelében Szijjártó Péter üdvözölte, hogy az "olyan mérföldkőnek számító fejlemények sorában", mint Magyarország keleti nyitási politikája, az "Egy övezet, egy út" kezdeményezés, a Kína, valamint Közép- és Kelet-Európa országai közötti együttműködés (KKKE), továbbá a két ország stratégiai partnerségének létrehozását követően tavaly év végén sikeresen megalakulhatott az "Egy övezet, egy út" kormányközi együttműködési bizottság is.
Kiemelte a két ország közti átfogó partnerséget, valamint a kitűnő gazdasági és pénzügyi együttműködést és a közvetlen légijáratok helyreállításának jelentőségét is. Úgy vélekedett, hogy
a két ország jelenleg jó pozícióban van a kapcsolatok továbbfejlesztéséhez.
Hangoztatta, hogy Magyarország egyértelműen érdekelt Kína és az Európai Unió közötti észszerű együttműködésben is, amely a kölcsönös tiszteleten alapul. Szijjártó Péter reményét fejezte ki, hogy hamarosan személyesen is találkozik Csin Kanggal. A magyar tárcavezető az új külügyi bizottsági vezetőnek írt levelében hangsúlyozta, hogy Kína és Magyarország jelenleg minden eddiginél erősebb kétoldalú kapcsolatokat ápol.
Kiemelte a számos ágazatra - köztük a kereskedelemre, a befektetésekre, az oktatásra - és az emberek közötti kapcsolatokra, valamint a kapcsolatépítésre és a pénzügyekre is kiterjedő együttműködést,
és köszönetet mondott az eddigi kínai külügyminiszternek az e téren tett személyes erőfeszítéseiért. Egyúttal reményét fejezte ki, hogy a jövőben is együtt dolgoznak majd Vang Jivel a kétoldalú kapcsolatok és partnerség folytatódó kiterjesztésén.