Miközben a vízhez való hozzáférés alapvető emberi jognak számít, vannak olyan gyártók, amelyek luxustermékként adják el a különleges palackozott vizeiket. Noha elsőre sokan gondolhatják, hogy nincs is valódi különbség két palack víz között, a szakértők pontosan tudják, milyen hatalmas eltérések lehetnek közöttük.
A vízfajták közti legfontosabb különbség a származási hely.
Az adott termék származhat például természetes forrásból, tározóból, gleccserből vagy jéghegyből is. A palackozott vizek árát pedig az is befolyásolja, hogy a gyártó mekkora figyelmet fordít a fenntarthatóságra.
A The Richest összeállítása alapján bemutatjuk, melyek a világ legdrágább palackozott vizei.
Az Amazon Air Water az egyetlen csúcskategóriás márka, amely
egyenesen a levegőből meríti a vizet.
A gyártó a vizet az Amazonas területén gyűjti be, ahol a fák természetes módon szűrik a párás levegőt. A cég úgy tudja megszűrni és palackozni a vizet, hogy a technológia segítségével a víz soha nem érinti a földet.
Egy liter Ô Amazon víz 110 dollárba (kb. 43.500 forint) kerül.
A norvég Svalbarði különlegessége, hogy ez a világ „legészakibb" vize, amely kapható.
A gyártó a Spitzbergák (Svalbard) északi fjordjaiból nyeri ki a vizet, és közben kiemelt figyelmet fordít a környezetvédelemre is.
A gyártás költsége azonban igen magas, mivel komoly kihívás a jéghegyekből megszerezni a kívánt vízmennyiséget, mielőtt azok beleolvadnak az Északi-sark közelében található tengerekbe.
Egy liter Svalbarði víz ára nagyjából 185 dollár (kb. 73 ezer forint).
A cikk a következő oldalon folytatódik, kérjük, lapozzon!