A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNAndrásfi Tibor
12:50VívásRuben Limardo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNSiklósi Gergely
13:40VívásJakub Jurka-Gergely Siklosi
HUNPásztor Flóra
14:05VívásYun-Jia Zhang-Flora Pasztor
HUNMarozsán Fábián
15:00TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
HUNMagyarország
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
HUNFucsovics Márton | Marozsán Fábián
19:30TeniszTallon Griekspoor/Wesley Koolhof-Marton Fucsovics/Fabian Marozsan
NyílNyíl

Választási etikai kódex a Fidesztől

Vágólapra másolva!
Az MSZP mellett az FKGP és a Munkáspárt sem vett részt azon a megbeszélésen, melyet Deutsch Tamás, a Fidesz budapesti elnöke kezdeményezett, hogy etikai szabályzatot fogadjanak el az önkormányzati választásokra. A megjelent pártok képviselői elfogadták a kódexet, melyről a szocialisták már korábban kijelentették, hogy nem írják alá.
Vágólapra másolva!

Deutsch Tamás, a Fidesz budapesti elnöke a Gellért Szállóba hívta a pártok budapesti elnökeit, hogy megállapodjanak az önkormányzati választás etikai szabályairól. Az MSZP és a Munkáspárt már korábban jelezte, hogy nem kívánnak részt venni, rajtuk kívül azonban az FKGP sem ment el a találkozóra.

Deutsch Tamás egy 15 pontból álló etikai kódexet terjesztett a budapesti elnökök elé, mely az 1990-es választásokra - a Független Jogászfórum által - kidolgozott kódexen alapul. Demszky Gábor lényegében ugyanezt a kódexet javasolta a főpolgármester-választás etikai szabályzatául. A megjelent pártok (SZDSZ, Fidesz, MDF, Centrum Párt, MIÉP) képviselői - miután egy ponttal bővítették a szöveget - elfogadták és aláírták az önkormányzati választásokra vonatkozó etikai szabályzatot.

Főbb pontjai szerint a pártok és jelölő szervezetek tartózkodnak minden olyan megnyilvánulástól, mely sérti bármely személy személyiségi jogait vagy méltóságát, a kampány célja pedig a program és a politikai tervek ismertetése. A kódex aláírói tartózkodnak egymás lejáratásától és rágalmazásától, nem zavarják meg egymás gyűléseit, és tartózkodnak a jó ízlést sértő kampányeszközöktől. Emellett csak törvényes pénzforrásokat használnak fel, a választás után pedig elszámolnak az elköltött pénzről. Az etikai kódexbe utólag bekerült az is, hogy a független jelölteknek is nyilvánosságra kell hozniuk, hogy melyik párt vagy jelölő szervezet támogatja őket.

A szocialisták már korábban jelezték, hogy nem kívánnak részt venni a megbeszélésen, és aláírni sem fogják a kódexet. Lénárt László ügyvezető alelnök, kampányfőnök azt mondta az [origo]-nak: miután a főpolgármester-jelöltek már elfogadtak egy 6 pontból álló etikai irányelvet, nem tartják indokoltnak, hogy különböző szinteken újabb etikai kódexeket fogadjanak el. "Hitet tettünk egy normális kampány mellett, és ehhez fogjuk tartani magunkat" - mondta az [origo]-nak Lénárt. Hozzátette: a Fidesz által javasolt etikai kódex néhány pontját "álságosnak tartják", elsősorban amiatt, hogy "a kampányuk a két forduló között minden volt, csak kulturált és etikus nem". Az MSZP budapesti ügyvezető alelnöke szerint az etikai kódex el fogja veszíteni értékét, ha most különböző szinteken ezzel kampányolnak. Az MSZP budapesti elnöke, Mandur László külföldön tartózkodik.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!