Kis János, az SZDSZ első elnöke az MTI értesülései szerint a múlt héten levélben értesítette az ügyvivőket kilépéséről. Kis június 19-én, a Magyar Hírlapban megjelent írásában úgy foglalt állást Medgyessy titkosszolgálati múltjáról, hogy a kormányfőnek "mennie kell".
Kis az írásban leszögezte: egészen addig marad a párt tagja, "míg van rá remény, hogy a konstruktív bizalmatlansági indítvány intézménye - először a köztársaság történetében - még ezen a héten működésbe lép".
Hack Péter, aki az SZDSZ egyik alapítója volt, az Élet és Irodalom augusztus 9-i számában úgy nyilatkozott, hogy lépése betetőzése volt egy hosszú folyamatnak, amely valamikor 1996 táján indult el. "Azóta egyre kevésbé tudtam egy sor dologgal egyetérteni, amit az SZDSZ képviselt, ahogy képviselte" - mondta Hack az interjúban.
Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke sajnálatosnak, ugyanakkor az eseményekre történő túlzott reagálásnak tartja Kis és Hack kilépését. Szerinte a politika mozgásterét az elvek, a lehetőségek és kompromisszumok határozzák meg. Leszögezte: az elvekben nincs különbség közöttük.
Gusztos Péter, az SZDSZ ügyvivője szerint intő jel és elgondolkodtató, hogy a Szabad Demokraták Szövetségének első, "legendás elnöke", valamint az egyik legfelkészültebb képviselője kilépett az SZDSZ-ből.