Kuncze Gábor (SZDSZ) - adatokkal alátámasztva - megerősítette korábbi kijelentését, miszerint megvalósíthatatlan, képtelen ötletnek tartja, hogy Magyarország 2012-ben olimpiát rendezzen. A frakcióvezető szavai szerint az olimpia költségeihez hiányzik 720 milliárd forint, amit például adóemeléssel, a szociális kiadások csökkentésével, vidéki infrastrukturális beruházások elhalasztásával lehetne csak előteremteni.
Hozzáfűzte, hogy ha a magyar gazdaság növekedése évente nem érné el a négy százalékot, emellett megszorító intézkedésekre is szükség lenne. Leszögezte: frakciója nem támogatja, hogy ilyen áron rendezzen Magyarország olimpiát.
Jánosi György ifjúsági és sportminiszter közölte, hogy a szabad demokrata politikus által ismertetett adatok pontosak. Hangsúlyozta: szeretné, ha Magyarország belátható időn belül rendezhetne olimpiát, de a 2012-es évet ő sem tartja reálisnak. Mint mondta, az ország presztízsének, a sportdiplomáciának súlyos károkat okozna, ha felelőtlenül vállalná az olimpia megrendezését, majd - mivel a feltételeket nem tudja teljesíteni - visszalépne.
Az olimpia megrendezésére irányuló népszavazási kezdeményezéssel kapcsolatosan úgy vélte, az lenne a korrekt, ha alkérdésekkel egészítenék ki, amelyek alapján a választók dönthetnének arról is, hogy az olimpia 2012-es megrendezése érdekében vállalják-e az azzal járó nagyobb terheket. A népszavazás ötletét Deutsch Tamás fideszes képviselő, korábbi sportminiszter vetette fel. Az olimpia ötlete is a Fidesz-kormánytól származik.
Az olimpiai pályázatról még nincs hivatalos döntés. A rendezésre városok vállalkozhatnak, így formálisan Budapest közgyűléséé a főszerep, de a kormány garanciája nélkül nem pályázhat. Szükséges a Magyar Olimpiai Bizottság hozzájárulása is, de a MOB vezetői is a politikusokra várnak. A kormány májusban egyeztet a fővárossal.