Balázs Árpád, Siófok polgármestere pénteki sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az önkormányzat évek óta kéri a vasúttársaságtól, hogy szereljenek fel félkarú sorompókat a veszélyes átjárókban. Balázs szerint azonban a MÁV minden évben csak annyit tud mondani, hogy majd akkor szerelik fel a sorompókat, ha lesz rá pénz, a város pedig saját forrásból ezt nem tudja megoldani.
Balázs beszámolt arról is, hogy javul a baleset sérültjeinek állapota. Pénteken hazaengedtek két német turistát a siófoki kórházból. Az idős németek elindultak Sármellékre, az egykori katonai repülőtérre, ahonnan külön géppel repülnek haza Németországba. A még mindig bent fekvő három sérült - köztük a magyar idegenvezető - állapota is stabilizálódott, várhatóan már a hétvégén elhagyhatják a kórházat.
Eddig csak egyetlen német család jelezte, hogy a helyszínre érkezik - mondta a polgármester. Balázs ugyanakkor tagadta azt a korábbi állítást, miszerint az áldozatok és sérültek hozzátartozói a taszári repülőtérre érkeznek. Balázs szerint az érkezését korábban jelző német család Bécsbe repül, ahonnan egy siófoki vállalkozó szállítja őket Siófokra autóval. A vállalkozó önként ajánlotta fel a segítséget. A polgármester nem tud róla, hogy több család is érkezne a tragédia helyszínére. A családokat egyébként a siófoki önkormányzat ingyen szállásolja el a város különböző szállodáiban.
A polgármester elmondta azt is, hogy az önkormányzat igyekszik megkönnyíteni a holttestek Németországba történő hazaszállítását. A szállításhoz az ÁNTSZ, az önkormányzat, a kórház és a rendőrség engedélye szükséges, de a siófoki önkormányzat lehetővé teszi, hogy minden szükséges papírt egyetlen helyen be lehessen szerezni.
Herke Tamás siófoki rendőrfőkapitány szerint az áldozatok azonosítása pénteken, a kora esti órákban befejeződik. Az azonosítási munkáknál német bűnügyi személyazonosítók is segítenek. A rendőrkapitány ugyanakkor azt mondta, hogy a baleset pontos körülményeinek megállapítása akár hetekig is elhúzódhat. Herke úgy vélte, egyelőre nem állapítható meg egyértelműen, hogy a sofőr hibája miatt történt-e a baleset. Elképzelhető, hogy a 7-es főút torlódása miatt nem tudott lehajtani a busz a vasúti sínről. Ezt a feltételezést ugyanakkor eddig a legtöbb rendőrségi forrás tagadta. Az [origo]-nak nyilatkozó rendőrök szerint a busz előtt és mögött is lett volt elegendő hely, így a jármű lehajthatott volna a sínekről.
A sajtótájékoztatón elmondták azt is, hogy a baleset utáni mentésben résztvevő tűzoltók többségét annyira megrázta az eset, hogy pszichológusok kezelésére szorulnak.