Szégyenletes, hogy a pártok a mai napig nem kezdeményezték a vörös csillagot és sarló-kalapácsot betiltó törvény megszüntetését - jelentette ki Moravcsik Attila. Mint mondta, "azt sem ártana tudomásul venni, hogy a szovjet csapatok bevonulásával Kádár János hány kommunista életét mentette meg a lincseléstől, a szélsőjobbosok legnagyobb sajnálatára" és hogy hány halálra ítélt köszönheti életét, amnesztiáját neki.
Berecz János elnökségi tag arra hívta fel a figyelmet, hogy a "baloldal főereje képtelen normális viszonyt kialakítani a múltjával kapcsolatban. Vállalni a Kádári-politika eredményeit nem meri. Tagadnia pedig lehetetlen, hiszen a támogatóinak zöme kádári eredeztetésű." Mint mondta, annak a kornak a szociálpolitikája, a lét- és a közbiztonság színvonala, a szövetkezés ereje ma is példamutató tapasztalatokban gazdag, amelyekkel élni lehetne. Berecz János 1956 kapcsán szólt arról, hogy "megbocsájthatatlan a halálraítéltek tragédiája, Nagy Imre és társainak kivégzése. Élete végének közeledtét felismerve Kádár János bele is rokkant a felelősségérzetbe."
A síremlék avatásán több száz, többségében idős és középkorú ember vett részt, sokan közülük vörös szegfűt hoztak magukkal. A politikus bronzból készült portréját Pató Róza szobrásznő mintázta meg. A síremléken egy idézet olvasható Kádár Jánostól: "Ott voltam, ahol lennem kellett, azt tettem, amit tennem kellett".