A bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség indítványával egyetértve, a szökés, elrejtőzés, valamint a bűnismétlés veszélye miatt döntött a kényszerintézkedés mellett. Madarasi Anna azt mondta: a bíróság nem látott lehetőséget enyhébb kényszerintézkedésre, mert a gyanúsított felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt követte el a bűncselekményt, és más eljárás is folyik ellene.
Horváth Róbert, a férfi ügyvédje annyit mondott újságíróknak: védence
nem emlékszik a történtekre,
állítása szerint több éve húzódó sérelem érte az igazságszolgáltatás részéről, ami miatt tönkrement az egészsége és a kiskunhalasi ügyészség épületébe belépve is egy marék nyugtatót szedett be. A férfi az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben tölti előzetes letartóztatását.
Az Ügyészek Országos Egyesülete szerint okkal lehet tartani attól, hogy a jövőben hasonló esetek történhetnek, mint amilyen a Kiskunhalasi Járási Ügyészségen volt szerdán, ezért az állam részéről konkrét intézkedésekre van szükség. A szervezet elnöke, Matécsa Artemon azt közölte: az ügyészek és a bírák biztonsága, védelméhez jogszabályi háttérrel és anyagi forrásokkal biztosítani kell a szervezeti és személyi feltételeket. Az egyesület abban bízik: az eset rávilágít arra, hogy az igazságszolgáltatás csak úgy lehet hatékony, ha az ügyészek, bírák hivatali feladataikat megfélemlítés, akadályoztatás, zaklatás terhétől mentesen, biztonságos körülmények között tudják ellátni".