Állítása szerint jogsértést nem követett el, ezért áll minden vizsgálat elé Boldvai László, az offshore-botrányban érintett MSZP-s politikus, megyei elnök, a párt egykori pénztárnoka.
Boldvai egyelőre csak felfüggesztette párttagságát, nem lépett ki a pártból
- közölte az Origóval Tóbiás József pártelnök, akivel döntését személyesen közölte Boldvai.
Mint arról az Origo is beszámolt, Boldvai a minap kirobbant offshore-botrány első MSZP-s érintettje.
A szocialista párt egyik befolyásos politikusának, korábbi parlamenti képviselőjének és egykori pénztárnokának felesége, Konti Csilla tulajdonába került egy Szamoa szigetén bejegyzett, működése során jelentős összegeket megmozgató offshore cég 2012 novemberében. A tanárnő
a szamoai céggel együtt hozzájutott egy bankszámlához is az egyik legpatinásabb svájci banknál,
és pont a tulajdonszerzésének napján történtek intézkedések, hogy a cége megkaphasson egy nagyobb - közel 80 millió forintos - összeget, írta a Direkt36.
Tóbiás József tájékoztatása szerint Boldvai azt mondta neki, "teljes mértékben fedi a valóságot", ami a médiában megjelent. A párt elnöksége szerint
az elit nem tüntetheti el jövedelmét az adóhatóság elől offshore cégeken keresztül, miközben magyarok milliói nem tudnak megélni a fizetésükből.
Konti Csilla offshore-érintettsége abból a hatalmas, eddig titkos nemzetközi dokumentumcsomagból derült ki, amit a német Süddeutsche Zeitung újság szerzett meg, és az International Consortium of Investigative Journalists nevű tényfeltáró újságírószervezet koordinálásával 76 ország közel 380 újságírója dolgozott fel.
Noha Orbán Viktor a 2010-es választási kampányban azt ígérte,
véget vet az offshore-lovagok világának,
az offshore-botránynak van fideszes szála is. Horváth Zsolt kecskeméti fideszes politikus több Seychelle-szigeteki offshore cégben is érintett - írta a Direkt36.
Horváth Zsolt 16 évig volt országgyűlési képviselő Kecskeméten, két éve visszavonult a politikától.
Vagyonbevallásai szerint a politikai pályája során sem megtakarításokkal, sem komolyabb üzleti háttérrel nem rendelkező Horváth Zsolt
2013 októberében - tehát még parlamenti képviselőként - lett az egyik igazgatója egy Seychelle-szigeteki cégnek.
A Fidesz elhatárolódott politikusától, mondván: jó ideje nincs kapcsolata Horváth Zsolttal, a kormányban pedig nincs helyük offshore-lovagoknak. Mivel semmilyen tisztséget nem tölt be a pártban,
így mint minden más állampolgár, egyedül ő maga felel tetteiért, a Fidesznek semmi köze a magánügyeihez"
- állapította meg a kormánypárt.
Tüntetések kezdődtek Reykjavíkban, követelve Sigmundur David Gunnlaugsson izlandi miniszterelnök lemondását. A szigetországi kormányfő is érintett lehet az eltitkolt offshore-ügyletekben.
Gunnlaugsson az adatok szerint a feleségén keresztül dollármilliókat rejteget egy adóparadicsomban. A kormányfő 2007 novemberében alapította a Wintris Inc. offshore céget a Brit Virgin-szigeteken.
Az izlandi kormány nem csak a kormányfő érintettsége miatt van nehéz helyzetben, hanem mert kiderült, hogy két másik kabinettag is érintett: Bjarni Benediktsson pénzügyminiszter, Ólöf Nordal belügyminiszter.