Nóvé Ágnes bírónő cége, az Éptárker Kft. nem sokkal azt követően vált a baksi önkormányzat állandó kivitelező cégévé, hogy a bírónő 2 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélte az egyik önkormányzati képviselőt és építési vállalkozót, Kovács Gábort - derítette ki a PestiSrácok. Az első munkát, a faluház és könyvtár felújításának kivitelezését a közbeszerzési értesítő szerint hirdetmény közzététele nélküli eljárásban választották ki, nem sokkal a képviselő elítélése után, úgy hogy korábban az Éptárker Bakson nem végzett munkát, legalább is közösségi projektben nem.
Kovács Gábor 2012-14 között volt képviselő, majd pedig 2015-ig külsős bizottsági tag volt. 2012 év végén indult ellene egy büntetőeljárás adócsalás miatt.
Az elsőfokú ítéletet 2014 áprilisában mondta ki Nóvé Ágnes bírói tanácsa a Szegedi Járásbíróságon.
Akkor 2 év 6 hónap fegyházbüntetésre ítélték, amit másodfokon a törvényszék megfelezett, aránytalannak tartva a járásbíróságon kiszabott büntetési tételt. A képviselő jó magaviselet miatt végül mindössze 6 hónapot ült.
A faluház és könyvtár felújítására elnyert pályázatról 2014 tavaszán értesült a község – tehát éppen akkor, amikor a képviselő pere zajlott.
Pont áprilisban döntöttek arról, hogy indítják a közbeszerzést, és hitelt is felvesznek a költségek megelőlegezéséhez.
Az erről szóló jegyzőkönyv tanúsága szerint a projektgazda a Baksért Hagyományőrző Egyesület volt. A felújítási munkálatokat pedig májusban tervezték kezdeni, valamint augusztus vége volt a befejezés céldátuma.
A közbeszerzési értesítőből lehet részletesen utánanézni az Éptárker kft. nyolc baksi beruházásáról. Ezek közül az első volt a faluház és könyvtár felújítása. A letölthető dokumentumok szerint hirdetmény közzététele nélküli eljárásban választották ki az Éptárker Kft-t. A letölthető dokumentáció szerint
a Közbeszerzési Döntőbizottságot a kivitelező kiválasztásáról 2014. április 27-én értesítették. Tehát a döntés még ez előtt megszületett, és körülbelül kettő héttel azután, hogy az önkormányzati képviselőt a cégtulajdonos bírónő elítélte.
Egy éven belül nyert pályázatot a baksi önkormányzat szociális bérlakásokra; összesen nyolc darab ikerház építésére kapott forrást.
Ezt a projektet is az Éptárker kapta, ahogy a következő években az egészségház, az óvoda, a minibölcsőde, valamint a szociális centrum és gondozási ház felújítási-építési munkáit is.
Előfordult, hogy pontozásos rendszerben hozták ki győztesnek az Éptárkert; de hogy mik voltak a pontozási szempontok, azok a mai napig nem derültek ki. Kovács Gábor közérdekű adatigénylést nyújtott be a jegyzőhöz, de kérdése így is megválaszolatlan maradt.
Azon túl, hogy minden kivitelezést elnyert az Éptárker azóta, még az előzetesen kalkulált, pályázaton elnyert keretösszeget sem sikerült tartaniuk; több tízmillió forintos többletköltségeiket a falu fizette ki, általában hitelből.
Mint arról korábban beszámoltunk, Nóvé Ágnes bírónő és férje építőipari cége közel 800 milliót kapott a szegedi önkormányzattól, mégis ítélkezhetett a Botkáékat súlyosan érintő ügyben. A tanácsvezető bíró, Kovalcsik Éva 12,4 millió forintért vásárolhatott meg egy 100 négyzetméteres polgári lakást Szeged korzóján, amit már akkor 21 millióra értékeltek, de ma legalább 50 milliót ér, ráadásul a bírónő nyolc napig volt tulajdonosa a lakásnak, utána eladta, hogy mennyiért, az rejtély. Azt is megírta a PestiSrácok, hogy a büntetőügyeket, így a Szeviép-ügyet is az egyik vádlott védőjének felesége szignálta ki, aki ráadásul az önkormányzati cégek jogásza.
Az Országos Bírósági Hivatal (OBH) fegyelmi eljárást indított a büntetőügyeket kiszignáló büntető kollégium vezető-helyettese ellen, akit az ügykiosztási jogkörétől is megfosztottak.