Komoly botrányt okozott Kádár Barnabás, a Momentum alapító tagja, Fekete-Győr András pártelnök régi bizalmasa és az olimpiaellenes kampány vezetője, amikor azt tanácsolta az idősebb korosztálynak, hogy maradjon otthon szavazáskor, bízza inkább a fiatalokra a döntést. „Úgyis mi szenvedjük meg annak következményeit” – indokolt a radikális baloldali politikus, aki nem titkolta el, mit gondol a szüleit-nagyszüleit soraiban tudó generációkról. Később természetesen elmagyarázza, hogy miért nem akarja, hogy az idős emberek szavazzanak: szerinte az általa nem kedvelt konzervatív politikusok a nyugdíjasok szavazataival győztek, győznek. (Jegyezzük meg: ezt semmilyen vélt vagy valós számítás nem bizonyítja.)
Kádár azonban nemcsak az idősekre rontott rá, hanem
korábban egyértelműen kiállt az illegális bevándorlók Magyarországra telepítése mellett, valamint értelmetlennek nevezte az Orbán-kormány által meghirdetett családvédelmi akciótervet is.
De nézzük is részletesen, miket is írt korábban a momentumos radikális baloldali politikus.
2019 februárjában, amikor Orbán Viktor bejelentette a családvédelmi akciótervet, akkor Kádár arról írt, hogy
a megszülető gyermekekre a gazdaságnak nem lesz szüksége, mivel az automatizált termelés kevesebb embert igényel majd. Ezért a most megszülető (2019-2020-ban) gyerekek a jövőben nem pénzt és hasznot hoznak az államnak, hanem eltartottként csak nettó költség lesznek az ország számára.
Kádár arra hivatkozott bejegyzésében, hogy a Mckinsey nevezetű gazdasági tanácsadó cég elemzése szerint 2050-re 15-75 százalék között lesz az automatizálás mértéke Magyarországon.
Ráadásul ez még csak a munkába állás pillanata, 20 ledolgozott év után ugyanez a szám 47-99 százalék.
Ez azt jelenti, hogy sokan közülük (akik 2019-2020-ban születnek) jó eséllyel nettó költség lesznek az ország számára (természetesen a már most is élő emberekkel együtt, de ez egy adottság) – tette hozzá.
Kádár mindezek mellett 2019 februárjában arról is írt, hogy
30 év múlva majd a bevándorlók termelik meg az akkori idős generáció nyugdíját.
Kádár azt is írta, hogy
a bevándorlás egy nehéz és érzékeny téma, de lehet jól csinálni. Erős integrációs programmal, olyan emberek lehetnének honfitársaink, akik rengeteget tudnak hozzátenni a gazdasághoz.
Amikor tehát a magyar gyerekek megszületéséről van szó, akkor azzal érvelt a Momentum politikusa, hogy az „automatizált" termeléséhez szinte nem is kell majd ember, azonban egy másik bejegyzésében már a bevándorlás mellett érvelt, arra hivatkozva, hogy kell a munkaerő. A kettő együtt meglehetősen nagy logikai ellentmondás – írta a drót.info blogoldal.
Kádár Barnabás elmúlt napokban és korábban tett nyilatkozatai alapján ki lehet jelenteni, hogy a Momentumban egy jól látható munkamegosztás érvényesül.
Míg a széles közvéleménynek adott esetben szimpatikus dolgokat a párt vezetői mondják, addig a kevésbé előtérben lévő tagok a párt valódi politikáját, gondolatait és arcát mutatják be.
Az utóbbi egyben tesztelése is a közvéleménynek, hogy vajon meddig is lehet elmenni, és ennek milyen hatása van a párt támogatottságára. Értelemszerűen a Momentum ismertebb arcai nem merik elmondani a valódi gondolataikat, így azt meghagyják az alsóbb szinten lévőknek.
Ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász, a Századvég Alapítvány jogi szakértője korábban az Origónak elmondta, hogy Magyarországon nem ez az első eset, hogy nyomás alá helyezik az időskorú választói közösséget, és már leselejteznék a szavazati jog vonatkozásában ezt a társadalmi csoportot. Ez embertelen, erkölcsileg elfogadhatatlan, és jogilag teljes mértékben nonszensz.
Sokadszorra bizonyosodik be, hogy a baloldal és a Momentum lenézi az időseket és a vidékieket, „szívük szerint még a szavazati jogot is megvonnák tőlük" - jelentette ki korábban Nacsa Lőrinc kereszténydemokrata országgyűlési képviselő.
A kormánypárti politikus szerint felháborító, amit Kádár Barnabás megengedett magának.
„A Momentum és a baloldal nem először megy neki az időseknek és a számukra ellenséges választói csoportoknak" - mondta Nacsa Lőrinc, felidézve, hogy a Momentum korábbi elnökségi tagja korábban azt mondta, hogy „rühelli a vidékieket", és „a mára teljesen baloldalivá vált Jobbik farhát-kommandónak és hülyének nevezte a nyugdíjasokat". Nacsa Lőrinc a felsorolást folytatva úgy fogalmazott, hogy
a gyurcsányista Niedermüller Péter a fehér keresztényektől félti a magyar választásokat, a szocialista Bangóné pedig lepatkányozott minden kormánypárti szavazót.
Ugyanez a baloldal - mutatott rá - a migránsokat tömegével telepítené be. Ahogy megírtuk, korábban Vona Gábor gyalázta az idős embereket, még Jobbik-elnökként.
Arról is írtunk, hogy a baloldali pártok az Origo kérdésére sem reagáltak a radikális baloldali momentumos szavaira. Nem véletlen a hallgatás: a baloldal bármire, de szó szerint bármire képes a hatalom és persze a pénz megszerzéséért.
A mostani botrány kapcsán bebizonyosodott: fontosabb számukra a politikai szövetségesek védelmezése, mint egy társadalmi csoport érdekeinek képviselete.
Korábban a Hitlert éltető, DK-s polgármester, László Imre esetében is hasonló volt a forgatókönyv.