2002. május 9-én délben két fegyveres férfi lépett be az Erste móri bankfiókjába. Mindenkit lelőttek, aki az útjukba került, ügyfeleket, banki dolgozókat és a biztonsági őrt is.
A vérengzésben összesen 8 ember halt meg,
közülük hatan a helyszínen, ketten a kórházban haltak bele a sérüléseikbe. A két fegyveres 7,3 millió forintot zsákmányolt a rablás során.
Magyarországon sosem fordult még elő hasonló eset, a móri mészárlás az egész országot megrázta.
A rendőrök nagy erőkkel keresték a rablókat. Pár órával a támadás után meg is neveztek két lehetséges elkövetőt, F. Róbertet és H. Szilárdot, de a nyomozás során nem találtak ellenük bizonyítékot.
A rendőrség először tízmillió, majd huszonötmillió forintos nyomravezetői díjat tűzött ki az ügyben.
Később fantomképeket közöltek már az új gyanúsítottakról. 2002. július 24-én letartóztatták a rendőrök a fantomképen szereplő Kaiser Edét és Hajdú Lászlót. Majd a két büntetett előéletű férfit tanúvallomásokra, személyleírásokra és a házkutatások eredményeire alapozva meggyanúsították a móri bankrablással.
A rendőrség 2004-ben zárta le a nyomozást, úgy gondolták, hogy Kaiserék gyilkoltak Móron, a páros hiába tagadott.
Szeptemberben álltak bíróság elé, első fokon Kaisert életfogytiglani börtönbüntetésre, Hajdút pedig 15 év fegyházbüntetésre ítélték. 2005-ben lett jogerős Kaiser Ede életfogytiglani ítélete.
Az ügyben 2006 októberében jött váratlan fordulat,
amikor egy amatőr hadszíntérkutató, háborús sírok keresése közben bukkant rá a gyilkossági ügyben használt fegyverekre és bizonyítékokra egy Tarján közeli erdőben. A rendőrök beazonosították a bizonyítékokat, ami alapján
kiderült, hogy az erdőben talált fegyvereknek közük van a móri bankrabláshoz és a veszprémi postásgyilkossághoz is.
A rajtuk talált DNS megegyezett a móri és veszprémi helyszíneken rögzített nyomokkal, de nem tudtak vele mit kezdeni, mert a büntetlen előélete miatt az ismeretlen nem szerepelt a nyilvántartásban. A fegyvereket megtaláló férfi nyilatkozata után jelentkezett egy tatabányai taxis, aki szabadidejét fémkereséssel töltötte a Vértesben a fémdetektorával. A taxis azt mondta a rendőröknek, hogy
2002 nyár elején megkereste egy ismerőse, hogy kölcsönkérje tőle a fémdetektorát az egyik barátja számára.
A taxis azonban nem akarta kiadni a keze közül egy ismeretlennek a drága készülékét, így abban egyeztek meg, hogy ő is elmegy az erdőbe. Egy Skodával vették fel a taxist, majd egy erdős területre mentek, ahol a férfi kiszállt, bement az erdőbe, majd onnan egy teli táskával tért vissza az autóhoz. A taxis nem tudta megmondani a férfi nevét, de emlékezett az autó rendszámának részleteire, valamint a telefonszámokat is vissza tudta keresni a telefonjában.
Ezekkel az információkkal a kezükben a rendőrök könnyen a nyomára bukkantak a valódi elkövetőknek, és 2007-ben, öt évvel a mészárlás után bejelentették, hogy elfogták Nagy Lászlót és Weiszdorn Róbertet. Július 13-án Nagy László felakasztotta magát a cellájában, mielőtt megvádolhatták volna. Társának,
Weiszdorn Róbertnek egyedül kellett felelni a móri vérengzésért, őt 2010 végén jogerősen életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélték
azzal, hogy legkorábban negyven év múlva szabadulhat a börtönből. Az ítélet előre kitervelten, társtettesként, nyereségvágyból, több emberen elkövetett emberölés bűntettében mondta ki bűnösnek Weiszdornt. A férfi az ítélethirdetés előtt azt mondta:
Nem akartam, és nem is öltem meg senkit. Sajnálom a történteket, de csak azért vállalok felelősséget, amit én magam elkövettem, mások bűneiért nem.
Az utolsó szó jogán pedig bocsánatot kért beszédében az áldozatok családjaitól.
Hajdú Lászlót és Kaiser Edét ugyan a bíróság felmentette a móri bankrablás és gyilkosságok vádja alól, de
más ügyek miatt mindkettejüket elítélték és hosszú éveket töltöttek börtönben.
Hajdú László az eljárás közben nevet változtatott, 2008-ban felmentették a móri vádak alól, de más bűncselekmények miatt 17 évre ítélték, amit később két évvel enyhítettek. Kaiser Edét is ebben az évben mentették fel a móri gyilkosságok vádja alól, ugyanakkor különböző fegyveres rablások miatt 18 év szabadságvesztésre ítélték, végül tavaly nyáron szabadult a Kozma utcai börtönből.