Márki-Zay Péter a BBC Hard Talk című műsorában vendégeskedett ahol egészen megdöbbentő dolgokat mondott arról, hogy milyen intézkedéseket tenne az esetleges megválasztása esetén.
Stephen Sackur riporter a politikust kaméleonnak nevezte, akiről nem lehet tudni, hogy pontosan mit is akar. A BBC riporterének nyilatkozva a baloldali Márki-Zay elmondta, hogy mindenképpen támogatja az azonos neműek házasságát és leszögezte, hogy megválasztása esetén megteremtené a jogi lehetőséget arra, hogy Magyarországon lehetséges legyen az azonos neműek házassága. Ez - mint mondta - nincs ellentétben hitével, ugyanis a polgári házasság egy polgári jogi aktus.
Nyomatékosan többször is kijelentette, hogy első intézkedései között azonnal eltörölné a magyar gyermekvédelmi törvényt.
A magyar gyerekvédelmi törvény
A pedofilellenes törvény nyilvánvalóan azért váltotta ki az LMBTQ-lobbi haragját, mert a szabályozás megtiltja, hogy álcivil szervezetek az iskolai szexuális felvilágosítás során a nemváltoztatást vagy a homoszexualitást népszerűsítsék. A progresszívek évek óta küzdenek azért, hogy érzékenyítő kurzusaikat oktatási-nevelési intézményekben propagálhassák, amely céljukat a nyugati világban egyre inkább siker övezi.Az Egyesült Államokban már óvodásoknak is tartanak úgynevezett drag queen felolvasó órákat, ahol hiperszexualizált, nőimitátor férfiak népszerűsítik a társadalom többségére jellemző heteroszexuálistól eltérő szexuális irányultságokat (és sok esetben devianciákat is).
A törvény szentesíti a szülők kizárólagos jogát a gyermekeik nevelését illetően.
Ezzel Brüsszelnek és a nemzetközi baloldalnak többször is esküt tevő baloldali politikus megteremtené a lehetőséget arra, hogy
az iskolákba beszivárogjon az LMBTQ-propaganda, ezáltal pedig a szülők tudta nélkül befolyásolnák a gyerekek nevelését.
A beszélgetés során ismét terítékre került Soros György neve is, majd ismételten hangot adott annak az abszurd állításának miszerint a milliárdos tőkespekuláns nem bevádorláspárti. Azt is megtudhattuk a hódmezővásárhelyi polgármestertől, hogy ő egy föderalista, tehát hozzájárulna ahhoz, hogy még több nemzeti hatáskört adjanak át a tagállamok Brüsszelnek.
Közölte, hogy szorosabb európai uniós összefogást szeretne, beleértve egy „európai FBI" létrehozását is.