A Soros-birodalomhoz kapcsolja múltja Magyar Gábort, aki évek óta Magyarország ellen dolgozik az Európai Bizottságban. A hazánkat elítélő úgynevezett jogállamisági jelentések elkészítésében közreműködő brüsszeli bürokrata – aki a baloldali politikus-ügyvéd, Magyar György fia –
a jelek szerint már az 1990-es években elkötelezte magát a nyílt társadalom eszmeisége mellett,
hiszen 1995-ben elvégezte a Soros György által támogatott New School for Social Research „Demokrácia és sokszínűség" programját New Yorkban. Jó néhány évvel később, egy 2011-es életrajza szerint, a londoni székhelyű Fair Trials International jogi szakértői tanácsadó testületének tagja volt. A New School for Social Research és a Fair Trials International megtalálható Soros György szervezete, az Open Society Foundations fizetési listáján.
A Magyar György és Társai nevű családi ügyvédi irodában Magyar Gábor 2009 és 2017 között praktizált.
Apa és fia az ügyvédi tevékenység mellett a politikában is szerepet vállal, csupán formailag tér el egymástól kettejük közéleti pályája.
Magyar György nyíltan politizál, hiszen elnökségi tagja a Márki-Zay Péter vezette Mindenki Magyarországa Mozgalomnak és a 2021-es baloldali előválasztás lebonyolításában részt vevő Civil Választási Bizottság elnöke volt. Sőt már 2018-ban az MSZP-Párbeszéd siófoki országgyűlési képviselő-jelöltjeként indult a választásokon. Magyar Gábor viszont nem ennyire közvetlen módon, de legalább olyan lelkesen – balliberális aktivistaként – az Európai Bizottságnál dolgozik 2017 óta, rendre Magyarország érdekeivel szemben.
Emlékezetes, hogy tavaly májusban őt nevezték ki a Magyarországról készülő jogállamisági jelentés előkészítő delegációja kapcsolattartójának.
Magyar Gábor állította össze például azoknak a magyarországi civil szervezeteknek a listáját, amelyekkel az EB konzultált a hazai jogállamiság helyzetét firtató dokumentum elkészültekor.
A Magyar Nemzet uniós forrása szerint a 2021-es jogállamisági dokumentumokban betöltött funkció nem volt új fejlemény, egy ideje tudni lehetett, hogy Magyar – aki az uniós bizottság jogérvényesülési és fogyasztópolitikai főigazgatóságának munkatársa – főszerephez jut a jelentésírásnál. Végül ismét elítélő jelentés született Magyarország ellen, ami hemzsegett a légből kapott információktól és hazugságoktól. Az ügyvéd-aktivista egyébként már brüsszeli szerepvállalása előtt sem titkolta, hogy ellensége az Orbán-kormánynak. Mielőtt ugyanis kiutazott elfoglalni az Európai Bizottságban kijelölt hivatalát, egy „búcsúinterjúban" azt mondta: „Úgy éreztem, hogy ügyvédi működésemmel lényegében legitimálok egy olyan rezsimet, amely már nem felel meg az emberi jogokat tiszteletben tartó demokratikus jogállam követelményeinek. A jogállam színfalai állnak, vannak szereplők a színpadon, a szöveg is ismerős, de az önkényes rendezői utasítások hatására egy teljesen más történet bontakozik ki.
Én ebben a drámában nem szeretnék statiszta lenni, inkább felcsapok színikritikusnak.