Az ügyvédi praxisától eltiltott férfi Facebook-profilja jelenleg úgynevezett privát üzemmódba van állítva, így szinte semmilyen információ nem elérhető róla az oldal felkeresésekor. Azonban a lementett képek alapján a felső tízezer életét élte az elmúlt években: évente többszöri egzotikus nyaralásokról és mesebeli életkörülményekről tanúskodtak a fotók, a Facebook-profilképén például éppen egy jachtot kormányozva pózolt.
Vig Mór feleségének közösségi oldalán jelenleg is megtalálható több felvétel a luxusutazásokról, számos tengerparti nyaralásról, amelyeket az elmúlt években tett közzé.
A Sanghajban található emblematikus szálloda, a Bund Hotel előtt is fényképezkedett a férjével.
A rajtaütés
Beszédes képsorok láthatók azon a videón is, amit már a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tett közzé tavaly év végén. A hatósági felvételeken - amelyek a Vig Mór vezette számlagyár rajtaütésekor készültek - rengeteg készpénz szerepel:
egy többszemélyes, nagyméretű kanapét teljesen elborítottak a megtalált és sorba rendezett 10 és 20 ezer forintos bankjegyek, de 200 eurós címlet is bőven látható. S a többi között egy Porsche terepjárót is átvizsgáltak az egyenruhások.
A számlagyár
Amint arról az Origo korábban beszámolt, a NAV lecsapott Vigre, aki a gyanú szerint egy olyan gazdasági társaságot működtetett, amely az adócsökkentés érdekében több száz millió forint összegben fogadhatott be valótlan tartalmú számlákat. A tavaly év végén letartóztatott férfi korábban is több alkalommal összeütközésbe került a törvénnyel. Vig Mórt például összesen megközelítőleg negyvenrendbeli csalással vádolják, s az ezekkel összefüggő bírósági eljárásban tavaly februárban döntés is született: az exügyvédet, miután mindent beismert, két év börtönbüntetésre ítélték, aminek végrehajtását öt év próbaidőre felfüggesztették.
Az ügy újabb tárgyalását éppen kedden tartották meg.
A hídpénzbotrány
A Lánchíd korrupciógyanús felújítása kapcsán is előkerült Vig Mór neve. Amint az Atv.hu kiderítette, két év alatt 1,4 milliárd forintnyi összeg kerülhetett a kivitelezést végző A-Híd Zrt. a számlagyárügy gyanúsítottjának Sunstrike Kft. nevű cégéhez.
A gyanú szerint a beérkezett pénzből mintegy 900 millió forintot jellemzően még beérkezésük napján továbbutalhatták Vig Mór ügyvéd magán-, illetve ügyvédi letéti számláira,
ahonnan rövid időn belül készpénzben felvehették. Az ügyben a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal indított vizsgálatot a Tényi István bejelentése nyomán.
A Lánchíd renoválására még Tarlós István főpolgármestersége idején írtak ki pályázatot, amit 2019 szeptemberében az A-Híd nyert meg. Az önkormányzati választáson győztes Karácsony Gergelyék azonban utóbb új közbeszerzési eljárást kezdtek, a győztes ekkor is az A-Híd lett. A munka ugyanakkor megdrágult, az A-Híd ötmilliárd forinttal többért vállalta el a felújítást. Ráadásul megváltoztak más fontos szerződéses feltételek is: a korábbi tenderhez képest
majdnem hatvanszorosára, 4,2 milliárd forintra emelték a kivitelezőnek járó előleget, ám a céget terhelő kötbért megfelezték.
A testvér, a harcos jogvédő
Ugyancsak fontos körülmény, hogy Vig Mór testvére az a Vig Dávid, aki az Amnesty International Magyarország igazgatójaként megannyi alkalommal támadta politikája miatt a magyar kormányt. A papíron „jogvédő" NGO vezetőjének közösségi oldalán hemzsegnek az olyan provokatív bejegyzések, amelyek a nemzetközi baloldal és a woke-ideológia ismert narratíváját népszerűsíti - írja a Magyar Nemzet.