Szombat éjjel egy szállodahajó ütközött egy másik hajóval. A balesetben ketten meghaltak és öt ember eltűnt.
A Pest vármegyei katasztrófavédelemhez néhány perccel éjfél előtt érkezett bejelentés a balesetről. A helyszínre a szentendrei, a váci és fővárosi hivatásos és önkéntes tűzoltókat is kiküldték.
A szállodahajót a Kemma egyik olvasója fotózta le; a képen jól látható, hogy a hajó orra megsérült.
Csécsi Soma, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője egy sajtótájékoztatón elmondta, összesen nyolc felnőtt utazott a kisgéphajón.
Hozzátette, ketten meghaltak, öten pedig eltűntek. Három férfit és két nőt jelenleg is motorcsónakokkal és drónokkal keresnek.
Nyomozás indult a baleset következtében, ugyanis A rendőrök megállapították, hogy ebben az időszakban a térségben egy szállodahajó tartózkodott, amelyet Komáromnál megállítottak, és észlelték, hogy a jármű oldala sérült.
A rendőrség átvizsgálja mind a szállodahajót, mind a kisgéphajót. A Budapesti Rendőr-főkapitányság büntetőeljárást rendelt el több ember halálát okozó vízi közlekedés veszélyeztetése miatt ismeretlen tettessel szemben.
A Budapesti Rendőr-főkapitányságnál a nyomozás folyamatban van. Az eljárásba informatikai és hajózási szakértőket is bevontak. A nyomozás célja annak megállapítása, hogy terhel-e valakit büntetőjogi felelősség a baleset miatt. - írja a Magyar Nemzet.
Mint írtuk a kisebb hajón nyolcan tartózkodtak, egy férfi és egy nő meghalt, három férfit és két nőt pedig továbbra is keresnek, motorcsónakokkal és drónokkal. A férfi túlélőről kiderült, hogy olasz származású, így feltételezhető, hogy külföldiek utaztak a hajón. Később az is kiderült az Országos Mentőszolgálat közlése alapján, hogy
a férfi fejsérülést, kulcscsontsérülést, sebeket, zúzódásokat szenvedett, helyszíni ellátás után sürgősségi osztályra szállították.
A túlélőket a katasztrófavédelem tájékoztatása szerint 12 kishajóval és 3 drónnal, valamint csaknem 90 emberrel a parton, a vízen és a vízben, valamint a levegőből is keresik. Dóka Imre, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője azt írta, a vasárnap reggeli adatok szerint a fővárosból, Pest vármegyéből (Vác, Szentendre, Szigetszentmiklós, Érd, valamint a FER tűzoltóság kishajója) és Bács-Kiskun vármegyéből (Baja), valamint az OKF állományából a hivatásos katasztrófavédelem csaknem 90 emberrel és 31 technikai eszközzel vesz részt a keresésben.
Az éjszakai keresésről a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat osztott meg egy videót.
Az M1 tudósítása szerint, 12 hajóval vizsgálnak át egy 21-22 kilométeres szakaszt a vízen, a vízben és a parton is.
Emellett a hivatásos egységek munkáját önkéntes tűzoltó-egyesületek és önkéntes mentőszervezetek támogatják. A vízen szonáros hajókkal és drónokkal kutatnak az eltűntek után.
A Pest Vármegyei Kutató-mentő Szolgálat, Bács-Kiskun vármegyéből a Petőfi Mentőcsoport két búvára, a Leányfalu Önkéntes Tűzoltó Egyesület, illetve a Lupai Önkéntes Tűzoltó Egylet több tagja is részt vesz a kutatásban
- ismertette a szóvivő.
A vasárnapi délutáni órákban kiemelték a motorcsónakot. Megdöbbentő részleteket árult el a rendőrség a halálos verőcei hajóbalesettel kapcsolatban. A motorcsónakot kiemelték,
annak maradványai pedig pont oda kerültek, ahova a szintre napra pontosan 5 éve elsüllyedt Hableány roncsa került anno.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság a hivatalos Facebook-oldalán fontos kérést fogalmazott meg. Azt kérik, hogy
a Dunán és a part közelében lévő emberektől, sportolóktól, horgászoktól, kirándulóktól, hogy amennyiben bármit észrevesznek a vízben, vagy akár a parton, ami összefüggésbe hozható a tegnap éjszakai balesettel (amikor egy motorcsónak és egy szállodahajó ütközött össze), vagy bármit tudnak a hajókatasztrófával kapcsolatban hívják a 112-es segélyhívó számot!
Magyarország egyik legsúlyosabb hajókatasztrófája szinte napra pontosan öt éve, 2019. május 19-én történt: a Hableány sétahajó a Viking Sygin szállodahajóval ütközött éjszaka, rossz időben a Duna budapesti szakaszán.
Hosszas procedúra után szeptemberben öt és fél év fogházra ítélték utóbbi kapitányát, most pedig a kártérítési perben született ítélet.
A bíróság rekord méretű összeget, 1,8 milliárd forintot szabott ki a tragédia okozóival szemben.
Erről bővebben itt írtunk.