Magyar Péter Brüsszel embere, aki a magyar emberek ellen dolgozik

MagyarPéter
Magyar Péter
Vágólapra másolva!
Ha Brüsszelnek sikerülne egy bábkormányt hatalomra juttatnia Magyarországon, az súlyosan veszélyeztetné az ország szuverenitását. Egy ilyen esetben számos, a magyar nép érdekeit szolgáló nemzeti intézkedést kellene feladni a brüsszeli elvárások teljesítése érdekében. Eltörölnék a rezsicsökkentést, amely az energiaárakat tartja megfizethető szinten, ezzel lényegében hozzájárulva a magyarok megélhetéshez fűződő második generációs alapjogához - mondta el az Origónak adott interjúban ifj. Lomnici Zoltán. A Századvég tudományos igazgatója szerint egy brüsszeli irányítású bábkormány kockázatot jelentene a gyermekvédelmi törvényre is, amelyet az Országgyűlés a hagyományos családértékek védelme, valamint a gyermekek egészséges fejlődése érdekében fogadott el. Hozzátette: Magyar Péter és pártja döntései nemcsak a magyar emberek érdekeit veszélyeztetik, hanem egyértelműen azt mutatják, hogy politikai céljaik érdekében készek háttérbe szorítani a hazai érdekeket és értékeket, hogy ezzel megfeleljenek a brüsszeli elvárásoknak, és biztosítsák politikai jelenlétüket az EP-ben és a bizottságokban.
Vágólapra másolva!

Az Európai Parlament vitanapja világosan megmutatta, hogy a brüsszeli elit Magyar Pétert szeretné kormányon látni Magyarországon, és ezt teljes nyíltan ki is mondta Manfred Weber – jelentette ki Orbán Viktor a Kossuth Rádióban. Miért fontos a háborúpárti brüsszeli elitnek, hogy Magyar Pétert irányítani tudják?

Kiindulópont, hogy az elmondottak nemcsak politikai szimpátiaként értékelhetők, hanem beavatkozásként Magyarország belügyeibe, ami súlyos szuverenitási kérdéseket vet fel.

2024. október 9-én Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) elnöke úgy fogalmazott, hogy, ahogy Tusknak sikerült legyőznie Kaczyńskit, úgy Magyar Péter is le fogja győzni Orbán Viktort, Magyar Péter a jövő.

A brüsszeli hatalmi elit szemében Magyar Péter olyan figura, aki – Tuskhoz hasonlóan – támogatná a háborúpárti politikát és a brüsszeli irányelveket, amit a jelenlegi magyar kormány következetesen ellenez. 

Az ilyen külső befolyás célja, hogy a magyar belpolitikába beavatkozva olyan vezető kerüljön pozícióba, aki fogékonyabb a brüsszeli irányításra, ezzel pedig csökkenti Magyarország saját nemzeti érdekei feletti rendelkezését. 

Ez a fajta beavatkozás a nemzeti szuverenitás megsértését jelenti, hiszen a magyar választók szabad akaratát igyekszik befolyásolni egy külső politikai szövetség által. Az Európai Unióról szóló szerződés (EUSZ) 4. cikk (2) bekezdése alapján az EU tiszteletben tartja a nemzeti identitást. E rendelkezés megköveteli, hogy az intézményekben tartózkodjanak ezek belügyeibe való beavatkozástól, különösen olyan területeken, mint a kormányzat megválasztása, amely a nemzeti szuverenitás része. Tehát e szövetség nem csupán hazánk érdekeit sérti, hanem EU-s alapelvet is.

A területi integritás és politikai függetlenség kérdésében a be nem avatkozás elve már évszázadok óta jelen van a nemzetállamok gyakorlatában, és az 1919-ben megalakult, a mai ENSZ közvetlen jogelődjének tekinthető Népszövetség Egyezségokmányának 15. cikk (8) bekezdése is tartalmazta ezt a fontos alapelvet, illetőleg az államok jogairól és kötelességeiről szóló 1933. évi montevideói egyezmény záradéka „a szabadságba, a szuverenitásba vagy más belügyekbe, illetve a más nemzetek kormányzati folyamataiba való beavatkozást” vette tilalom alá. Az elmúlt évszázadban kezdett igazán megszilárdulni az az elv, hogy a katonaihoz képest „soft” jellegűnek tekinthető, de a politikai belügyeket mégiscsak érintő beavatkozási kísérletek ügye is egyre inkább részét képezi a szuverenitásvédelem kérdéskörének. Mindezek még egy szupranacionális államszövetségen belül is irányadóak mind a mai napig.

Brüsszelnek bábkormány kell Magyarországon, ha pedig sikerül a bábkormányt hatalomra juttatni, akkor jönnek az utasítások, és végre kell hajtani, amit Brüsszel akar – ezt is mondta a kormányfő. Ha ez bekövetkezne, az mit hozna Magyarországon?

Az EU egy gazdasági és politikai egyesülés, amely az erős nemzetállamok egységén kellene, hogy alapuljon, a mai brüsszeli elit azonban egy olyan irányt és gyakorlatot akar megvalósítani, amelyben – kommunista mintára – legyenek egyenlőbbek az egyenlők között, amely a nagyobb tagállamokénál kisebb népességű, illetve gyengébb gazdasági és politikai érdekérvényesítő képességgel bíró országokat akarja megregulázni, amennyiben kormányaik nem a progresszív globalista elit számára kívánatos irányt követik.

Az idegen érdekeket szolgáló, önálló cselekvésre képtelen vagy arra csak korlátozottan képes és hajlandó kormány hatalomra juttatása a nemzeti szuverenitás és számos olyan intézkedés feladását jelentené, amit a nemzeti kormány a magyar nép érdekében hozott, a rezsicsökkentési szociálpolitikától kezdve a szilárd határvédelmen, gyermekvédelmen át a stratégiai szempontból kiemelkedő gazdasági ágazatok feletti hatékony nemzeti kontrollig.

Ha Brüsszelnek sikerülne egy bábkormányt hatalomra juttatnia Magyarországon, az súlyosan veszélyeztetné az ország szuverenitását. Egy ilyen esetben számos, a magyar nép érdekeit szolgáló nemzeti intézkedést kellene feladni a brüsszeli elvárások teljesítése érdekében. Eltörölnék a rezsicsökkentést, amely az energiaárakat tartja megfizethető szinten, ezzel lényegében hozzájárulva a magyarok megélhetéshez fűződő második generációs alapjogához. 

Veszélybe kerülne a határvédelem, amely biztosítja az ország biztonságát és kultúránk, valamint a közrend fenntartását. 

Egy brüsszeli irányítású bábkormány kockázatot jelentene a gyermekvédelmi törvényre is, amelyet az Országgyűlés a hagyományos családértékek védelme, valamint a gyermekek egészséges fejlődése érdekében fogadott el. Egy ilyen változás csökkentené Magyarország függetlenségét és a saját érdekeiben hozott döntési lehetőségét, hiszen egy külső irányítású kormány végrehajtaná Brüsszel utasításait, akkor is, ha azok ellentétesek a magyar nép érdekével akaratával.

A 2018-as nemzeti konzultációban a kormány a családok helyzetére és a gyermekvédelemre kérdezett rá, és az eredmények alapján a magyar emberek egyöntetűen kiálltak a hagyományos családi értékek mellett. A 2015-ös és 2017-es konzultációk során a magyarok jelentős arányban támogatták a határok védelmét és a bevándorlási szabályok szigorítását. A válaszadók kiálltak a határvédelmi kerítés fenntartása mellett, és elutasították a kötelező kvótarendszert, amely idegen országokból érkező illegális bevándorlókat helyezne el Magyarországon. A szociális és gazdasági konzultációkban, valamint az „Állítsuk meg Brüsszelt” kampány során a magyarok támogatták a rezsicsökkentés fenntartását, melynek célja az energiaárak kordában tartása és a lakosság anyagi terheinek csökkentése. Ezek a nemzeti konzultációk megerősítették a kormányt abban, hogy a gyermekvédelem, határvédelem és rezsicsökkentés terén a magyarok érdekeit képviselje, és megvédje az országot az EU és más külső szereplőktől. Mivel az Alaptörvény B cikkének (3) bekezdése szerint a közhatalom forrása a nép, ezen nemzeti konzultációk eredményének figyelme kívül hagyása alkotmányellenes lépés lenne.

Magyar Péter korábban állva tapsolta meg Ursula von der Leyen bizottsági elnököt, aki a felszólalásában durva támadást intézett a magyar kormányfő ellen és Ukrajna további pénzügyi, katonai és politikai támogatása mellett tett hitet. Magyar Péter utóbbi hetekbeli viselkedése mit támaszt alá?

Ursula von der Leyen, az EB elnöke elmondta, hogy komoly politikai, katonai és pénzügyi támogatás kell Ukrajnának, ennek keretében 35 milliárd hitelt nyújt Brüsszel a háború sújtotta országnak az 50 milliárdos dollártámogatás részeként, amit a G7-ek felajánlottak.

Jól látszik, hogy az Európai Parlament (EP) EPP-vel kiegészülő balliberális többsége a háború finanszírozása, ezáltal annak elhúzódása és az eszkaláció veszélyének a növelése mellett foglal állást, amit a háború kitörése óta rendre megerősítenek nyilatkozatok és tettek szintjén egyaránt.

Magyar Péter pártjának 7 EP-képviselőjét felvették az EPP-be, a frakció elnöke pedig már nyíltan támogatja Magyar Pétert belpolitikai céljai megvalósításában – ezzel egyébként súlyosan beavatkozva a magyar belügyekbe. Ezért az erős politikai és – vélelmezhetően – anyagi támogatásért cserébe a Tisza Párt EP-képviselőinek meg kell dolgozniuk, nem véletlen, hogy 2024. szeptember 11-én Magyar Péter a magyar határvédelmet támadta, egy Facebook-bejegyzésében azt írta: „fontosnak tartjuk azt is, hogy a magyar Országgyűlés, hasonlóan más tagállamokhoz, a határok védelmét az európai uniós joggal összhangban lévő jogszabályokkal oldja meg.” 

Két héttel rá pedig Gerzsenyi Gabriella tiszás EP-képviselő emelte fel a hangját a rezsicsökkentéssel szemben Brüsszelben. Az elmúlt hetekben Magyar Péter a magyar gazdákat (is) támadta, amikor a területalapú támogatások megszüntetését és az organikus mezőgazdasági termelést helyezte előtérbe, valamint a tiszás EP-képviselők támogatták a migrációs paktumot, illetve a hazánknak jogosan járó uniós pénzek visszatartását, de nem támogatták a Patrióták Európáért (PfE) pártcsalád nemzeti szuverenitást védő, woke-ellenes módosítóját, amelyben a PfE képviselői azt kérték, hogy csökkentsék a tagállamok nemzeti szuverenitásával szembeni uniós propagandára szánt előirányzatokat.

Magyar Péter nemcsak a rezsicsökkentés fenntartását kérdőjelezte meg, hanem egyenesen „ordas nagy hazugságnak” nevezte azt, ezzel is utalva arra, hogy a brüsszeli energiapolitika iránti elkötelezettsége miatt a magyar emberek megfizethető energiához való hozzáférésének ügyét háttérbe szorítja. Megemlítendő, hogy EP és a Tanács (EU) 2021/2115 rendelete a közös agrárpolitika keretében a támogatási rendszerekről az 5. cikkben rendelkezik az egyenlő versenyfeltételek fenntartásáról az uniós támogatási rendszer keretében. Az új javaslat diszkriminatív lehet a hagyományos gabonatermesztőkkel szemben, amennyiben az organikus gazdálkodást aránytalanul előnyben részesíti. Magyar Péter olyan néppárti javaslatokat támogat, amelyek a területalapú agrártámogatások csökkentését célozzák.

Ez az intézkedés ha megvalósulna, jelentős pénzügyi nehézségeket okozna a magyar gazdáknak, mivel évente mintegy 550 milliárd forintnyi éves támogatástól esnének el. A felsoroltak alátámasztják, hogy Magyar Péter a brüsszeli elit embere, az EPP és az EB elnöknek akaratát hajtja végre, és magyar helyett brüsszeli érdekeket képvisel az EP-ben.

A Politico arról írt, hogy Magyar Péternek kitűzött feladatok között az található meg, hogy el kell téríteni Magyarországot a 2026-os választásokig az úgynevezett „EU-ellenes” pályájáról, melyhez stratégiát is felvázoltak. Emellett számos nemzetközi balliberális sajtó is arról számolt be, hogy a botránypolitikus brüsszeli vezetőkkel szövetkezik Magyarország ellen. Miért ekkora a nemzetközi nyomás hazánkkal szemben?

Idén januárban az EP-ben elmondott beszédében Ursula von der Leyen a korábban befagyasztott uniós pénzek egy részének felszabadítása kapcsán kijelentette, hogy körülbelül 20 milliárd eurónyi forrás továbbra is felfüggesztés alatt marad, miután az EB-nek, többek között a szélsőséges baloldali LMBTQ-jogokkal, illetve a menekültügyi és migrációs jogokkal kapcsolatos aggályai még fennállnak, tehát azért olyan nagy a nemzetközi nyomás hazánkkal szemben, mert Magyarország nem enged a genderpropagandának, nem engedi be az illegális migránsokat, és nem hajlandó semmit feladni a kemény és hosszú küzdelmek árán megerősített szuverenitásából.

Magyarország határozottan elutasítja az illegális migrációt és a kötelező migránskvóták rendszerét, amely az EU migrációs politikájának részei. Az ország megvédte határait, és nem volt hajlandó átengedni a migránsok szabad beáramlását, amit az EU többszörösen kifogásolt, sőt az Európai Unió Bírósága – a brüsszeli fősodornak megfelelő ítéletet hozva – 200 millió eurós pénzbüntetés is kiszabott Magyarországra az egyes szabályok megsértése miatt. 

A magyar kormány ezt a döntést úgy értelmezi, hogy Brüsszel bürokratikus zsarolással próbálja rákényszeríteni Magyarországot politikájának megváltoztatására, amihez a magyar vezetés nem hajlandó alkalmazkodni.

Bármilyen egyéb kérdésben, legyen szó a magyar gazdák védelméről vagy háború finanszírozásáról, a magyar kormány – az alkotmányos követelményeknek megfelelve – mindig a magyar emberek érdekében jár el és szavaz, ahogy ez a felhatalmazásukból logikusan következik egy jogállamban, Brüsszel azonban mást várna el a magyar politikusoktól (is). Ezek a lépések nem tetszenek a brüsszeli elitnek, amely olyan politikai vezetést szeretne látni Magyarország élén, amely hajlandó engedni a szuverenitásából (ahogy erre Magyar Péter az Európai Ügyészséghez történő csatlakozás kapcsán ígéretet is tett) és alkalmazkodni a brüsszeli elvárásokhoz, legyen szó akár migrációról, akár a gendertanok terjesztéséről, akár a háború finanszírozásáról.

Több fontos kérdéskörben is Magyarország érdekei ellen voksoltak Magyar Péter pártjának európai parlamenti képviselői Brüsszelben, ahol a hét folyamán költségvetéssel összefüggő ügyekben döntöttek. Miért dolgoznak a saját hazájuk ellen Magyar Péter emberei?

Magyar Péter és pártja döntései nemcsak a magyar emberek érdekeit veszélyeztetik, hanem egyértelműen azt mutatják, hogy politikai céljaik érdekében készek háttérbe szorítani a hazai érdekeket és értékeket, hogy ezzel megfeleljenek a brüsszeli elvárásoknak, és biztosítsák politikai jelenlétüket az EP-ben és a bizottságokban.

Önmagában az is nagyon fontos, hogy az EPP-től szignifikáns politikai támogatást kapnak, ami könnyen lehet, hogy anyagiakban is megnyilvánul, és mindezekhez jön az, hogy Magyar mentelmi jogának felfüggesztéséről végső soron az EP, vagyis politikusok döntenek, akik nem kötelesek figyelembe venni az EP jogi bizottságának szakvéleményét. Így Magyar Péternek képviselőket kell meggyőznie arról, hogy ne szavazzanak a mentelmi joga felfüggesztése mellett. Ehhez fontos szereplők lehetnek Manfred Weber és von der Leyen, ugyanis előbbi a 188 képviselőt számláló EPP elnöke, utóbbi pedig az EB elnöke (így befolyással van a brüsszeli politikusokra) és az EPP csúcsjelöltje volt.

Mára gyakorlatilag a brüsszeli hatalmi elit akaratától vált függővé Magyar Péter személyes szabadsága (de legalábbis az, hogy vele szemben meginduljon a büntetőeljárás bűncselekmény elkövetésének a gyanúja miatt), vagyis EP-képviselői mentelmi jogának kérdése, ez a tény pedig alapjaiban körvonalazza számára a megszabott politikai irányt. Azonban Magyar nemcsak ki van szolgáltatva az EPP-nek, valamint személyesen Manfred Weber és Ursula von der Leyen akaratának, hanem már igen készségesen igyekszik is kiszolgálni a brüsszeli liberális mainstream politikai akaratát.

Mindez a függés pedig alapját jelentheti számukra a külső anyagi és politikai támogatás számos lehetőségének, ami még tovább erősítheti azt a tendenciát, hogy a pártja a brüsszeli és a globalista elvárásoknak kíván majd megfelelni.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEINK

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!