A hatvanas évek tengerparti fiúinak slágereivel már december elején tesztelik a nagyérdeműt néhány előadáson a Eugene O'Neill Theatre-ben. A Good Vibrations forgatókönyvét Richard Dresser írta egy kisváros tinédzser bandájáról, amelyik Dél-Kaliforniába érkezik. A rendezést és a táncok koreográfiáját John Carrafa vállalta magára. Természetesen nem maradhatnak ki a show-ból a címadó dal mellett a Beach Boys olyan klasszikus gyöngyszemei, mint a Fun, Fun, Fun, a California Girls, a Help Me Rhonda, a Surf City, a Surfer Girl és a Surfin, Safari.
Az 1979-ben megjelent Pink Floyd-album, a The Wall máig a zenekar egyik legnagyobb sikere. Népszerűségét jelzi, hogy - a Beatlest is megelőzve - ettől a csapattól, ebből a lemezből adták el a legtöbbet (23 milliót) az Egyesült Államokban. Az ottani örökranglistán a 3. helyen van jelenleg.
A Sony Music korábbi főnöke Tommy Mottola és a Miramax Films társelnöke Harvey Weinstein megnyerte az ügynek Roger Waterst, aki A Fal szerzői jogával rendelkezik, hogy vegyen részt a mű színpadra állításában. Az Another Brick in the Wall, a Comfortably Numb, a Run Like Hell, a Mother és a Hey You című felejthetetlen kompozíciók mellett Roger viccelődve megjegyezte, hogy majd némi nevetést is "beleír" a darabba, mert az hiányzott a filmből, amelyet 1982-ben Alan Parker rendezett, és Bob Geldof főszereplésével világsikert aratott.
Mindenesetre érdekes, hogy a Broadway urai egyre inkább a pop-rock világ lemezsikereinek az adaptációival kívánják a színházak nézőterét megtölteni. Billy Joel: Movin'Out, Abba: Mamma Mia!, legutóbb pedig a Queen: We Will Rock You című slágergyűjteménye - amelyet Amerikában először a Las Vegas-i Paris Hotelben visznek színre - jelentik az előzményeket.