Lerajzoltuk Mohamedet, hogy megvédjük azt az elvet, miszerint mindenki azt rajzol, amit akar. Bár az különös, hogy elvárták tőlünk a szólásszabadság melletti kiállást, amit más nem mert megtenni - mondta Laurent Sourisseau szerkesztő a Sternnek. Hozzátette: a magazin megtette, amit meg kellett tennie.
"Elvégeztük a munkát. Megvédtük a karikatúrarajzoláshoz való jogot" - mondta a szerkesztő.
Továbbra is hisszük, hogy az összes vallást jogunk van kritizálni
- tette hozzá Sourisseau.
Sourisseau úgy élte túl a január 7-i terrortámadást, hogy halottnak tettette magát. Jelenleg a magazin kiadójának negyven százalékát birtokolja.
A Kouachi-testvérek által elkövetett terrortámadás során tizenketten haltak meg, köztük a magazin szerkesztője, Stephane Charbonnier, vagyis Charb. Az elkövetők január 9-én meghaltak a francia hatóságok által indított akcióban.
Korábban egy másik karikaturista, Renald Luzier nyilatkozta azt, hogy belefáradt a Mohamed-karikatúrák rajzolásába. Ő készítette a lap első címlapját a terrortámadás után.
Luzier hangsúlyozta,
ez a változás nem jelenti, hogy a terroristák nyertek volna.
Tény, hogy a Charlie Hebdo a terrortámadások előtt gyakran anyagi gondokkal küzdött. A támadások után volt olyan lapszáma, amit nyolcmillió példányban nyomtak ki.
Ez a korábbi példányszámok több mint százharmincszorosa.
A lap jelenleg anyagi biztonságban tudja magát. Luzier felhívta a figyelmet arra, hogy ez kérdéseket vet fel a lap irányvonalát és szerkesztési elveit illetően.