Fülöp Mihály is hazaért Magyarországra, pedig óriási volt a csábítás: egy gazdag családból származó amerikai lány beleszeretett a jóvágású vívóba. "Judy Goodrich-nek hívták, ő is vívó volt, így ismertem meg" - emlékszik Fülöp Mihály. "Nagyon akarta, hogy a kapcsolatunkból legyen valami. 17 éves volt, és feltűnően csinos." Fülöp Mihály beteg édesanyja miatt döntött úgy, hogy a kényelmes amerikai élet helyett Magyarországot választja. "Meg nem is bírtam volna elviselni, hogy ott élősködjek a nyakukon" - teszi hozzá Fülöp. A csinos vívólány rajongott a fiúért: amikor 1958-ben Philadelphiában volt a világbajnokság, egy külön lakosztályban várt a fiúra. Fülöp Mihály kitartott hazája mellett, 1957-ben magyar színekben nyerte meg a világbajnokságot.
Füzesséry Gyula egyik nővére Görögországban élt akkoriban, könnyen kimehetett volna hozzá. Az edző azonban rajongott a magyar kajak-kenu sportért, amit nem volt hajlandó otthagyni. "Abban éltem az egész életemet, sikeresen, jó eredményekkel. Az olimpiáról hazafelé Athénben is megálltunk, találkoztam a nővéremmel, de ott sem merült fel, hogy maradjak. Haza akartam jönni" - meséli Füzesséry Gyula.
Csépe Imre sportorvosként utazott az olimpiai csapattal, így adódott számára a lehetőség, hogy ő is kinn maradjon. Ráadásul Bécsben éltek a felesége rokonai. "Emiatt vetettem föl a kérdést, hogy nem gondolt-e arra, hogy átmegyünk Ausztriába. A nejem a legmerevebben elzárkózott, és lelkes magyar hangulatban tiltakozott a gondolat ellen. Szóba se jöhet, magyarok vagyunk és itt a helyünk, mondta."
Földessy Ödönnek egy svájci gyártulajdonossal volt kapcsolata az '54-es berni Európa-bajnokság óta. "Melbourne-ben kaptam egy levelet tőle, azt írta, hogy menjek Svájcba, állást és lakást biztosít nekem" - emlékszik Földessy. "Megírtam neki, hogy én nem tudom máshol elképzelni az életemet, mint Magyarországon."
Baranya István története már-már bohózatba illő: "Fábián János bácsi és a felesége rántott ki a sorból, ahogy leszállt a gépünk Melbourne-ben" - meséli Baranya. "Fábián bácsi azonmód mesélni kezdte, hogy az országban az összes rex-asztalt ő üzemelteti. Hajdúböszörményből jött, és emlékezett rá, hogy odahaza a parasztok a rexszel szórakoztak a kocsmában. Melbourne-ben nem volt ilyen. Emlékezetből tervezett egy asztalt, össze is eszkábálta. Ebből szerezte a vagyonát. Mondta, hogy ő valójában szeretne engem örökbe fogadni. A második héten már a közjegyzőhöz is elvitt. Mindig valami ajándékon gondolkodott: kiszúrta, hogy a tornacipőm milyen kopott - jött egy újjal. Azt hitte, hogy dohányzom - tévedés volt -, kaptam tőle egy gyönyörű pipát. Végül az örökbe fogadásból nem lett semmi, elkísértek a beszállásig, de még a lépcsőről is lecibált volna, csak maradjak
."