A felmérés szerint tíz közül csaknem nyolcan mondták, hogy "nagyon kevéssé" vagy hogy "egyáltalán nem" tájékozottak az EU-val kapcsolatban. Nagyjából azonos arányban vannak azok, akik önértékelésük szerint "nagyon kevéssé" tájékozottak (37%), illetve akik "egyáltalán nem" tájékozottak (40%) az EU-t illetően.
Az EU-s tájékozottságot például azzal a kérdéssel mérték fel, hogy az Európai Unió lélekszáma nagyobb-e, vagy kisebb, mint az Egyesült Államoké. Tíz megkérdezettből mindössze ketten adtak helyes választ.
A kérdések között szerepelt, hogy a megkérdezettek mennyire tartják valószínűnek vagy valószínűtlennek, hogy az EU valaha is olyan szuperhatalommá váljék, mint amilyen az USA. A kérdésre az amerikaiak 44%-a válaszolta, hogy "nagyon valószínű" vagy "bizonyos mértékig valószínű", hogy ez bekövetkezik, és ugyanilyen százalékban válaszolták, hogy "nem nagyon" vagy "egyáltalán nem valószínű", hogy ez a jövőben megtörténhet.
Országos átlagban valamennyi esetben az amerikaiaknak nagyobb százaléka mondta, hogy az USA pozitív szerepet játszik, mint amekkora százalék szerint az EU játszik pozitív szerepet. Szociális, gazdasági és demográfiai jellegzetességek szerint viszonylag kicsik a különbségek, annál nagyobb eltérések tapasztalhatók a politikai táborokhoz való tartozásnak megfelelően.
A republikánusok mind az öt politikai területen - a világbéke, a terrorizmus elleni háború, a világgazdaság növekedése, a szegénység elleni küzdelem szerte a világon, valamint a környezetvédelem - jóval nagyobb mértékben ítélik pozitívnak az Egyesült Államok szerepét, mint az Európai Unióét. A legpozitívabb értékelést a terrorizmus elleni háborút illetően kapta az USA az EU-val szemben.
Az öt közül négy területen a demokraták valamivel pozitívabban értékelik az Európai Unió szerepét, mint a republikánusok. A világbéke megőrzésében például a republikánusoknak 39%-a tartja pozitívnak és 19%-a negatívnak az EU szerepét, a demokratáknál ezzel szemben 51% az EU szerepét pozitívnak és 10% az azt negatívnak tartók aránya.
Az Egyesült Államok szerepének megítélésében mind az öt szempontot illetően jóval nagyobbak a különbségek a demokraták és republikánusok között, mint az Európai Unió megítélésében.
A politikai ideológia rendkívül fontos szerepet játszik abban, mennyire kedvezően vagy kedvezőtlenül ítélik meg az amerikaiak az Európai Uniót - áll a felmérésben.