John Kerry massachusettsi szenátort állította elnökjelöltnek az amerikai Demokrata Párt bostoni országos konvencióján. Kerry néhány órával szerda esti hivatalos jelölése előtt érkezett a városba hatnapos kampánykörútjáról. Olyan hat államban tett látogatást, amely mindkét párt stratégái szerint kulcsfontosságú lesz a választáson a győzelem szempontjából. A konvenció helyszínéhez már vízitaxi vitte, és vele voltak egykori vietnami harcostársai, beosztottai, akikkel együtt egy gyorsnaszádon hajózott a Mekong folyón.
A bostoni kikötőben 12 prominens támogatója, nyugalmazott tábornokok és admirálisok fogadták. Elmondta, hogy a jelölést elfogadó beszédében - amely minden elnökségre pályázó jelölt számára a legfontosabb az életében politikai karrierje szempontjából - lesz néhány meglepetés.
Először mondott beszédet a konvención John Edwards észak-karolinai szenátor, Kerry választott alelnöke. Visszhangozva azt, amit az előválasztásokon már sokszor elmondott, kijelentette: "Még mindig két különálló Amerikában élünk, az egyikben élnek azok, akiknek a világ áll, a másikban azok, akik egyik napról a másikra élnek. Mi egy Amerikát építünk".
Az, hogy az Egyesült Államok ellen 2001. szeptember 11-én elkövetett merényleteknek és az iraki háborúnak mekkora hatása van az amerikai politikára, most is nyilvánvaló volt, hiszen a párt a fegyveres erők számos vezetőjét felvonultatta, akik mind tanúságot tettek amellett, hogy szerintük Kerry elnökként képes lesz megvédeni az országot.
Ezzel az elnökjelölt leggyengébb pontját próbálták erősíteni, a felmérések szerint ugyanis a szavazók nagyobb része e tekintetben még mindig jobban bízik George Bush elnökben. Edwards kijelentette, hogy ha elnökké választják Kerryt, a terroristák nem menekülhetnek az Egyesült Államok elől.
John Shalikashvili nyugalmazott tábornok, az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának volt elnöke, egyike a felvonultatott magas rangú katonáknak, kijelentette, hogy Kerry mellé áll, mert senki nem fogja jobban megvédeni Amerikát, mint ő. "Fiatalemberként meghallotta, hogy szolgálatra hívja a haza, mert szükség volt rá. Ő tapasztalatból tudja, mi az a parancsnoki felelősség" - mondta le, utalva Bush elnökre, aki nem esett át tűzkeresztségen.
William Crowe admirális, aki szintén volt a vezérkari főnökök elnöke, az államfőt kritizálva azt mondta: "A jelenlegi kormánynak egy végletesen leegyszerűsített képe van arról, hogy hogyan és mikor kell bevetni fegyveres erőinket. Káoszt teremtettek Irakban, és megnyomorítják katonáinkat szerte a világban azzal, hogy a hadjáratokba nem vonták be barátainkat és szövetségeseinket. Kerry viszont megértette a hadsereg szavát és azt a veszélyt, amellyel szembenézünk."