A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMagyarország
09:00KézilabdaBrazília-Magyarország
HUNPongrácz Bence
10:30CselgáncsIsmael Alhassane-Bence Pongracz
HUNPásztor Flóra
10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
HUNAndrásfi Tibor
12:50VívásRuben Limardo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNMarozsán Fábián
15:00TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
HUNMagyarország
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl

Nekimentek Obamának a Nobel-békedíjasok

Vágólapra másolva!
Tizenkét Nobel-békedíjas arra szólította fel Barack Obama amerikai elnököt, hogy hozza nyilvánosságra azt a jelentést, amelyet a szenátus készített "a terror elleni háború" kezdeti szakaszában végrehajtott kínzásokról.
Vágólapra másolva!

A tizenkettek nyílt levélben kérték az ugyancsak Nobel-békedíjas Obamától, hogy "maradéktalanul" tárja fel, milyen mértékben alkalmazott kínzást az Egyesült Államok. Rámutattak, hogy az ifjabb Bush elnök kormányzata által alkalmazott gyakorlat következtében mindenki "sebezhetővé" vált, beleértve az amerikai katonákat is. A felhívás szerzői szerint a tények nyilvánosságra hozatala az elismerés és a megbékélés folyamatának kezdete lehetne.

A Fehér Ház, a Központi Hírszerző Ügynökség és a demokrata többségű szenátusi hírszerzési bizottság között már augusztus óta tart a vita arról, hogy mennyit hozzanak nyilvánosságra a szövetségi felsőházi jelentés mintegy 500 oldalas összefoglalójából.

Barack Obama korábban, egy fehér házi sajtóértekezleten elismerte, hogy Amerika embereket kínzott meg, de jogvédő csoportoknak csalódást okozva nem tett látványos erőfeszítéseket a szenátusi vizsgálat eredményének nyilvánosságra hozása érdekében.

"A botrányos kínzás és a nemzetközi jog másként történő megsértésének elfogadásával a terrorizmus elleni küzdelem nevében az amerikai vezetők alámosták azokat a szabadságokat és jogokat, amelyek védelméért pedig az övéik nemzedékei adták fiatal életüket" – olvasható a levélben.

A levél aláírói között volt Desmond Tutu dél-afrikai érsek és Frederik Willem de Klerk volt dél-afrikai elnök, akik felléptek az apartheidrendszer ellen, valamint John Hume, az észak-írországi békefolyamat egyik kulcsszereplője és Jody Williams, a taposóaknák elleni kampány vezéralakja.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!