Az emberek éljenzésben törtek ki, amikor a fiút kiszedték az egyik katmandui összedőlt épület romjai alól, és hordágyra fektették. Ennyi idővel a katasztrófa után ugyanis egyre kisebb a remény arra, hogy túlélőket találjanak.
A halálos áldozatok száma azonban folyamatosan emelkedik, és már meghaladja az 5500-at.
Az AP amerikai hírügynökség beszámolója szerint a gyerek arcát vastag por borította. A mentősök azonnal infúzióra kötötték, és a biztonság kedvéért nyakrögzítőt is tettek rá.
Döbbentnek és kábultnak tűnt, és az ötnapos sötétség után csak pislogni tudott az éles napsütésben.
A USAID mentőcsapatának tagjai órákon keresztül keményen dolgoztak, hogy kiemeljék a romok alól. Andrew Olvera, a csapat vezetője elmondta, hogy a gyerek nem volt túl mélyen, de beszorult két összeomlott emelet romjai közé.
Mint kiderült, a csapat egy másik épületben dolgozott a nepáli fővárosban, amikor egy nepáli mentőegység riasztotta őket, hogy túlélőt találtak a közelben.
„Nekünk vannak lámpáink, generátoraink, megfelelő bontófelszerelésünk, légkalapácsaink, ezért azonnal nekiálltunk, hogy kiszedjük onnan” – mondta Olvera.
A fiút először az egészségügyi mentőfelszereléssel és infúzióval ellátott egység közelítette meg, amelynek tagja volt egy amerikai tűzoltósági orvos is.
Felszereltek egy forgatható kamerát is, hogy kiderítsék, hogyan lehet a legkönnyebben megközelíteni a gyereket.